Полонений бойовиків "ДНР" Валерій Матюшенко перебуває у критичному стані - Денісова

Полонений бойовиків "ДНР" Валерій Матюшенко перебуває у критичному стані - Денісова

Полонений бойовиків "ДНР" Валерій Матюшенко перебуває у критичному стані - Денісова

Людмила Денісова / Facebook

За останні два місяці, за словами омбудсманки, чоловік стрімко втратив вагу.

Полонений бойовиків "ДНР" громадянин України Валерій Матюшенко перебуває у критичному стані. Він незаконно утримується органами окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Донецької області у Макіївській виправній колонії №32.

Про це у середу, 29 липня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

За останні два місяці, за словами омбудсманки, чоловік стрімко втратив вагу. Наразі він важить менш як 60 кг. Є підозра на онкозахворювання.

"Адміністрація установи виконання покарань запропонувала Валерію госпіталізацію у тюремній лікарні, етапування до якої триває понад 3 тижні. Через критичний стан здоров'я він може фізично не перенести таку дорогу. Крім того, вчора рідним так і не вдалося передати йому хоча б якісь ліки. Їм було відмовлено через відсутність чеків на них", - розповіла Денісова.

Уповноважена закликала керівництво Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, субделегацію МКЧХ у Донецьку терміново здійснити візит до Валерія Матюшенка, сприяти його негайній госпіталізації та наданню кваліфікованої медичної допомоги.

А також попросила координатора від ОБСЄ в ТКГ Тоні Фріша особисто втрутитись та сприяти наданню відповідної допомоги та порушити питання про його звільнення за станом здоров'я.

☝️Валерій Матюшенко, який незаконно утримується органами окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово...

Опубликовано Людмилой Денісовой Среда, 29 июля 2020 г.

Нагадаємо, що Валерій Матюшенко був у списках на обмін ще у 2017 році, але тоді його не віддали. Пізніше його прізвище бойовики перестали підтверджувати. За словами Тетяни Матюшенко, зараз її чоловіка утримують у Макіївській колонії, де його навідувала мама. Жінка занепокоєна, адже останнім часом у Валерія різко погіршився стан здоров’я, за словами тамтешніх медпрацівників, він потребує негайної медичної допомоги.

Представники України в ТКГ у Мінську вимагають терміново повернути додому полоненого Матюшенка

Представники України в ТКГ у Мінську вимагають терміново повернути додому полоненого Матюшенка

Також повідомлялось, що повернути додому полоненого Валерія Матюшенка вимагали представники України в Тристоронній контактній групі в Мінську. Українська сторона зробила запит на терміновий обмін.