Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Полоненого українського моряка Сороку перевели із СІЗО до лікарні

Він отримав поранення під час захоплення кораблів росіянами.

Полоненого під час конфлікту біля Керченської протоки українського моряка Василя Сороку перевели з московського СІЗО до лікарні, де йому раніше оперували руку.

Про це 15 травня повідомив адвокат моряка Сергій Бадамшин.

За його словами, захист військовополоненого неодноразово ставив питання про його додаткове післяопераційне обстеження і реабілітацію, оскільки в умовах СІЗО це було зробити неможливо.

"Слідство пообіцяло після свят організувати обстеження. Слово своє дотримали. Чекаємо на результати обстеження. Сподіваюся, що одужання і реабілітація піде плановим шляхом, без ускладнень. І поверніть вже моряків додому, на них там чекають!", – написав Бадамшин у Facebook.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року. 

ВідеоУкраїнського військовополоненого Василя Сороку прооперували в Москві

Під час російської атаки й обстрілів наших кораблів поблизу Керченської протоки він зазнав поранення в руку. Довгий час в'язню не надавали належної медичної допомоги, через це виникла загроза ампутації кінцівки. Нині українцеві нарешті зробили операцію. Є надія, що рука буде врятована, і її функції відновляться в повному обсязі.

Українського військовополоненого Василя Сороку прооперували в Москві

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції