Половина абітурієнтів не довіряє зовнішньому тестуванню

49% випускників шкіл і 45% батьків висловилися за жорсткіший контроль за приймальними комісіями вузів, тоді як перехід до ЗНО набрав, відповідно, 24% і 21% підтримки.

Система ЗНО, направлена на боротьбу з корупцією під час вступу до вишів, на думку випускників і їх батьків, не є кращою з можливих способів.

Перевага віддається жорсткішому контролю за приймальними комісіями вузів, за що висловилася майже половина опитаних. При цьому число тих, хто вірить у ЗНО як спосіб подолати корупцію знизилося в 2009 році в порівнянні з попереднім роком.

Про це повідомили генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто і консультант Київського міжнародного інституту соціології Євген Большов.

Так, 49% випускників шкіл і 45% батьків висловилися за жорсткіший контроль за приймальними комісіями вузів, тоді як перехід до ЗНО набрав, відповідно, 24% і 21% підтримки.

"Варто зазначити, що кількість тих, хто вірить у ЗНО як у спосіб подолання корупції під час вступу до вузів, зменшилася в 2009 році, порівняно з 2008-м. Можливо, причина цього — повідомлення в медіа про пільги як корупційний шлях вступу до вузу. Але той факт, що більшість вірить у спосіб "наглядати і карати" більше, ніж у зміну самої системи, заслуговує на увагу і, можливо, окреме дослідження", - відзначили учені.

Разом з тим, відзначають експерти, далеко не всі з тих, що визнають справедливість ЗНО, виступають за цю систему вступу для своїх дітей: 37% підтримують ЗНО, 42% — за вступні іспити. Такий же розподіл відповідей і на питання про те, чи схвалюють українці введення системи ЗНО: 36% на 40%.

"Можливо, громадяни вірять, що процедура ЗНО більш вільна від корупції, але не вірять у її ефективність для оцінювання знань (27% вважають, що тестування більш якісно оцінює знання випускників, ніж звичайні іспити, 30% — що гірше), - припускають соціологи. – Іншим поясненням може бути вже згадувана готовність українців брати участь у корупції, щоб отримати бажане для своєї дитини місце в університеті або інституті".

Причому в цьому питанні значну роль грає регіональний чинник. У західному регіоні 51% опитаних виступають за те, щоб їх діти вступали до вишів за підсумками ЗНО, 31% — за підсумками іспитів; у східному — 25% проти 69%. "Можливо, такі суперечності пов'язані з тим, що проти ЗНО виступали Партія регіонів і Віктор Янукович, популярні на Півдні та Сході, і з політичною кампанією, яка велася навколо ЗНО та колишнього міністра освіти Івана Вакарчука", - вважають експерти.

Дані були отримані в рамках трьох щорічних опитувань випускників шкіл і їх батьків, які проводилися КМІС в 2007—2009 рр. (за замовленням Management Systems International (MSI) в рамках програми сприяння активній участі громадян України в протидії корупції "Гідна Україна"), і двох загальнонаціональних досліджень, проведених КМІС методом інтерв'ю в березні і квітні 2010 року (погрішність вибірки не перевищує 3,5%).

Читайте також:

ТОП-5 найкращих вузів України

Опитування: російська мова турбує українців менше, ніж ціни й безробіття

Зовнішнє тестування цього року пройдуть сто пенсіонерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: