У Харкові починається "льодовиковий період"

"Харківміськгаз" перекрив подачу газу на ТЕЦ-5.

Сьогодні "Харківміськгаз" перекрив подачу газу на ТЕЦ-5. Як повідомили у прес-службі Харківської облдержадміністрації з посиланням на заяву генерального директора Харківської ТЕЦ-5 Олега Шаповалова, у зв’язку з цим половина Харкова може залишитися без тепла і гарячої води.

Шаповалов повідомив, що перекриття газу на ТЕЦ-5 відбулося сьогодні о 13.23. О 13.24 спрацював аварійний захист, що призвело до відключення блоку №3, який забезпечує виробництво тепла для опалювання квартир, підприємств та установ Харкова.

За його словами, ситуація, що склалася, розцінюється як аварія на ТЕЦ. Крім того, в результаті дій співробітників "Харківміськгазу" теплостанція буде вимушена заплатити Енергоринку України 535 тис. грн. штрафних санкцій за кожен день простою блоку №3.

Але найстрашніше, сказав Шаповалов, це те, що без тепла, яке виробляє виключно третій блок станції і виключно з використанням природного газу, можуть залишитися квартири 30% мешканців Харкова, всі дитсадки, школи, лікарні, пологові будинки, підприємства та організації, які знаходяться в центральній частині Харкова, в таких густонаселених районах міста, як Павлове Поле, Олексіївка, Північна Салтівка, а також селище Солоницівка.

"Я сподіваюся, що керівництво міста Харкова і Харківських теплових мереж, яких ми відразу ж попередили про ситуацію, що склалася, знайде можливість переключити споживачів на місцеві котельні”, - сказав Шаповалов. Він припустив, що "через необхідність підтримувати температуру в будинках та організаціях у місті може припинитися подача гарячої води".

Зі свого боку керівник ТЕЦ-5 запевнив, що підприємство гарантує щогодинну подачу 450 тонн підготовленої води в систему теплопостачання міста. Це робитиметься для того, щоб не допустити замерзання системи теплозабезпечення, що, за словами Шаповалова, неминуче призведе до ситуації, аналогічної тій, яка свого часу відбулася в Первомайському і Алчевську.

Серед причин, якими було викликане відключення основної теплостанції регіону від подачі газу, її керівник виділив дві: низький рівень розрахунків споживачів тепла і неадекватність дій ДК "Газ України".

На цей час підприємство "Харківміськгаз" офіційно не оприлюднило своєї позиції стосовно ситуації з постачанням газу на ТЕЦ-5.

Читайте також:
У Криму відновлено теплопостачання лікарням та школам
У Криму - найбільша заборгованість із зарплат
У Дніпропетровську почався "льодовиковий період"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: