Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Половина одеських першокласників почне навчання російською

В одеські школи всього було подано 8,3 тисяч заяв, з яких 52% - в класи з українською мовою навчання і 48% - в класи з російською мовою навчання.

Майже половина (48%) одеських першокласників 1 вересня почне навчання російською мовою, інші діти підуть в класи з українською мовою навчання.

Про це повідомила заступник начальника управління освіти і науки Одеської міськради Вікторія Іщенко.

"В даний час в перші класи загальноосвітніх закладів міста подано більше 8,3 тисяч заяв. З них 52% - в класи з українською мовою навчання і 48% - в класи з російською мовою навчання. У школах міста, де раніше були лише класи з українською мовою навчання, планується відкрити 26 перших класів з російською мовою навчання ", - сказала вона.

Чиновник також додала, що в цілому кількість батьків, які бажають, щоб їхні діти навчалися російською мовою, у порівнянні з минулими роками, зросла.

Як повідомлялося, в липні поточного року Одеська міськрада внесла до статутів 197 освітніх установ міста пункт про можливість вибору мови навчання. Дані зміни затвердили у зв'язку з прийняттям Одеською міськрадою програми збереження і розвитку російської мови в Одесі до 2015 року.

Програму збереження та розвитку російської мови Одеська міськрада ухвалила 8 квітня 2011 року.

Вона, зокрема, передбачає ряд новацій в галузі освіти, в результаті чого збільшиться кількість російськомовних шкіл, батьки зможуть вибирати мову навчання для своїх дітей, а російська мова буде визначена, як одна з мов навчального процесу.

Читайте також:

Гімном Одеси стала пісня російською мовою

Опитування: більшість українців спілкуються вдома українською мовою

Місцеву владу позбавлять права обмежувати українську мову

Суд дозволив Луганщині офіційно переходити на російську мову

В Одесі майже 200 шкіл та дитячих садків стали двомовними

Залиште свій коментар

Вибір редакції