Половина українців не вірить у правосуддя (відео)

Україна за показниками незалежності судової системи посідає 99 місце з 125 країн.

За даними останніх соціологічних опитувань, близько половини громадян не довіряють судам і не вірять у правосуддя в наших судах. Такі дані опитування оприлюднив президент Віктор Ющенко під час ІХ з'їзду суддів. 

Ющенко вказав на низку системних упущень, які межують з питаннями безпеки держави. Зокрема, йдеться про значний ступінь корумпованості суддів, які приймають неправові й неправосудні рішення, а також про політичне рейдерство, до якого залучені окремі судді.

"Ми повинні все зробити для того, щоб судді не залежали від такого роду стимулювання своєї діяльності, ми повинні все зробити, щоб перемагала не сила грошей в українських судах, а сила закону. Без цього зміни на краще неможливі", - заявив Ющенко.

Глава держави закликав Вищу раду юстиції та Генеральну прокуратуру активніше працювати задля очищення суддівської системи від людей, які зловжили своїми суддівськими повноваженнями і ухвалили очевидно незаконні рішення. Президент відзначив, що поки можна констатувати поширення кругової поруки, яка дозволяє суддям уникати відповідальності.

"Система повинна зайнятися серйозним самоочищенням. Я хочу бачити більш ефективну роботу Вищої ради юстиції, яка повинна працювати як годинник", - сказав президент.

Ющенко знову підтвердив, що є прихильником посилення статусу суддів, водночас і посилення їхньої відповідальності, що сприятиме більш професійній і чесній роботі всієї системи.

За 9 місяців цього року головою Вищої ради юстиції були призначені перевірки щодо порушення присяги стосовно 284 суддів і прийнято тільки 8 рішень про внесення подань президентові щодо звільнення суддів з посад.
За результатами проведеного з грудня 2007 року по березень цього року загальнонаціонального опитування громадян, бізнесменів, адвокатів та прокурорів, 66% представників підприємств і 36% громадян зазначили, що завдяки неофіційним платежам (хабарам) їхні справи було позитивно вирішено.

ВідеоЮщенко не задоволений роботою суддів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: