Половину викупу за Faina заплатили українські бізнесмени

Представники української влади стверджують, що бюджетні гроші на викуп Faina не виділялися.

Приблизно половину суми викупу за українське судно Faina, яке з вересня 2008 року по 5 лютого 2009 року знаходилося в полоні піратів Сомалі, заплатили неназвані українські бізнесмени. Про це 16 лютого пише газета "Комерсант".

Як стало відомо виданню, збором грошей на викуп Faina керував особисто президент України Віктор Ющенко. В результаті було зібрано близько двох мільйонів доларів. Ще приблизно два мільйони заплатив піратам господар судна Вадим Альперін. Джерела "Комерсанта" уточнили, що близько 800 тисяч з чотирьох мільйонів не потрапили до рук піратів, а були витрачені на покриття якихось супутніх витрат.

Представники української влади, за інформацією "Комерсанта", стверджують, що бюджетні гроші на викуп Faina не виділялися.

Газеті стало відомо, що у середині січня доступ до інформації про хід операції зі звільнення Faina був жорстко обмежений. Фактично цю інформацію змогли одержувати тільки співробітники української Служби зовнішньої розвідки.

Судно Faina з вантажем танків і боєприпасів на борту було захоплене піратами Сомалі 25 вересня 2008 року. Заручниками піратів став 21 член екіпажа - 3 росіяни, 17 українців і латвієць. Незабаром після захоплення судна один з громадян РФ, капітан Faina Владимир Колобков, помер від гіпертонічного кризу. Спочатку пірати вимагали за звільнення судна 30 мільйонів доларів. В ході переговорів вони згодилися понизити цю цифру майже в 10 разів. У середині лютого звільнене судно прибуло в Кенію, а члени екіпажа були літаком доставлені в Україну і до Росії.

15 лютого Faina була розвантажена в кенійському порту. За словами представників озброєних сил Кенії, прибулу в країну військову техніку використовуватимуть в навчаннях. Тим часом в ЗМІ з'явилися повідомлення, що спочатку ця техніка призначалася не Кенії, а Суданському народно-визвольному руху, під контролем якого знаходиться південь Судану. Депутат Верховної ради Валерій Коновалюк заявив, що саме необхідність приховувати факт незаконної торгівлі зброєю стала причиною надмірної тривалості переговорів з піратами.

Читайте також:
Faina розвантажили в Кенії
Faina використали, щоб нейтралізувати Україну як постачальника зброї
Життя в полоні: перші одкровення моряків Faina

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: