Польща легалізує спрощене працевлаштування українців з 2011 року

Польща з липня 2007 року дозволила громадянам України, РФ та Білорусі працювати у Польщі без офіційного дозволу, а тільки за зареєстрованою заявкою роботодавця, протягом шести місяців на рік.

Влада Польщі планує із наступного року законодавчо закріпити можливість спрощеного працевлаштування для громадян України. Про це повідомив заступник директора управління у справах іноземців Прикордонної служби Польщі Анджей Якубашек.

"Політичне рішення прийнято. Залишається виписати відповідне розпорядження", — сказав представник Прикордонної служби, яка спільно з інспекціями із праці контролює легальність працевлаштування іноземців у Польщі.

За словами Анджея Якубашека, влада Польщі в новому документі навряд чи передбачить подальшу лібералізацію системи спрощеного працевлаштування для українців та громадян інших держав, які мають право працювати без офіційних дозволів. За його словами, це пов'язано у першу чергу із зростанням рівня безробіття у Польщі, яке перевищує 11%.

Анджей Якубашек також зазначив, що зменшення зловживань при спрощеній системі працевлаштування у Польщі, яку іноземці нерідко використовували для отримання візи, а потім намагалися нелегально виїхати до інших держав Європейського Союзу.

Нагадаємо, Польща з липня 2007 року дозволила громадянам України, РФ та Білорусі працювати у Польщі без офіційного дозволу, а тільки за зареєстрованою заявкою роботодавця, протягом шести місяців на рік.

Можливість спрощеного працевлаштування була впроваджена у формі експерименту до 2010 року, але торік Польща продовжила експеримент ще й на поточний рік і включила до нього громадян Молдови та Грузії.

Із моменту впровадження системи до кінця минулого року українці отримали 320 тисяч заявок на роботу, що становить більше 90% всіх зареєстрованих.

28 вересня посол Польщі в Україні Яцек Ключковський заявив, що Польща ініціює розширення зони малого прикордонного руху з України на прикордонні області.

Читайте також:

"Бєлий лотос" на болоті

Українські заробітчани викрили хабарників у Чехії

15% українців хочуть назавжди покинути свою батьківщину

Чехія через непорозуміння розкрила імена своїх шпигунів

Польща спростила працевлаштування для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: