Польща просить Україну добудувати "Одеса-Броди"

У Польщі наголосили, що добудова нафтопроводу "Одеса-Броди" до Гданська має перспективи у зв'язку з тим, що може скоротитися обсяг поставок нафти по нафтопроводу "Дружба".

Польща вважає перспективною добудову нафтопроводу "Одеса-Броди" до польського Гданська.

Про це заявив маршалок Сенату, голова верхньої палати парламенту, Польщі Богдан Борусевич.

Борусевич під час зустрічі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим зазначив, що реалізація зазначеного проекту має перспективи у зв'язку з тим, що може скоротитися обсяг поставок нафти по нафтопроводу "Дружба".

За його словами, в такому випадку питання транспортування каспійської нафти до Польщі може стати актуальним.

Борусевич зазначив, що польські інвестори також придбали нафтопереробний завод у Литві, проте для нього на даний момент немає нафтопроводу, в зв'язку з цим, на його думку, можна побудувати відгалуження від "Одеса-Броди" до цього заводу.

У свою чергу Азаров відзначив перспективність співпраці з Польщею в енергетичній сфері.

Зокрема, він підкреслив, що можлива також співпраця в галузі ядерної енергетики, а також нагадав, що Україна і Польща обговорювали раніше співпрацю в розвідці та експлуатації родовищ сланцевого газу.

Як повідомлялося раніше, Україна заявляла, що не має наміру відмовлятися від реалізації проекту з добудови нафтопроводу "Одеса-Броди" у напрямку Гданська.

Польща висловлювала зацікавлена в активізації реалізації проекту із запуску нафтопроводу "Одеса-Броди" у напряму Бродів.

Нагадаємо, 24 листопада нафтопровід "Одеса-Броди" завершив пробне прокачування білоруської нафти в аверсному режимі від порту "Южний" до Мозирського НПЗ.

Як повідомлялося раніше, російська компанія "Транснафта" заявила, що більше не має потреби у нафтопроводі "Одеса-Броди" і вже з наступного року почне прокачувати нафту по альтернативних каналах.

Читайте також:

Росія відмовилася від використання нафтопроводу "Одеса - Броди"

"Нафтогаз" платитиме Москві по мільярду доларів щомісяця

Європа закликала поговорити з Україною про транзитне майбутнє

Янукович: Україна видобуватиме нафту і газ у Венесуелі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: