Польща відмовилася допомагати Україні з відміною віз

Дорожня карта, підписана президентами України та Польщі, залишилася без декларації про готовність Польщі допомагати Україні в отриманні безвізового режиму в ЄС.

Польща відмовилася включити у Дорожню карту, підписану з Україною, декларацію про готовність Польщі лобіювати в ЄС рішення про надання Україною безвізового режиму.

Нагадаємо, президенти України і Польщі Віктор Янукович і Броніслав Коморовський підписали Дорожню карту українсько-польського співробітництва на 2011-2012 роки

Згідно з документом, пріоритетом українсько-польських відносин стане співпраця у сфері європейської інтеграції України – відповідний розділ винесено на початок дорожньої карти.

Польща зобов'язується «надавати підтримку у підготовці та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у тому числі в створенні зони вільної торгівлі».

Тим часом при підготовці документа не вдалося досягти успіху за ключовим для України візовим питанням. Київ хотів зафіксувати в тексті ДК плани щодо відміни віз у 2012 році, зв'язавши цю норму з підготовкою до чемпіонату Європи з футболу.

Варшава ж відмовилася включити до документа навіть декларацію про готовність Польщі лобіювати в ЄС рішення про надання Україні безвізового режиму.

У результаті в ДК увійшов лише далекий від конкретики пункт про те, що Польща підтримує проведення в Україні внутрішніх реформ, спрямованих на виконання вимог Євросоюзу.

Коморовський, коментуючи позицію Варшави, пояснив, що поляки не мають у ЄС вирішального голосу з візового питання.

"Польща буде робити все можливе, щоб допомогти Україні у виконанні вимог (дорожньої карти безвізового режиму з ЕС – ред.). Але потім вас чекає оцінка з боку європейських інституцій. І це буде сувора оцінка", - попередив президент.

Економічний розділ дорожньої карти виявився одним з найбільш об'ємних, але в той же час одним з найбільш неконкретних.

Сторони заявили про взаємний захист інвесторів, а також про необхідність підготовки низки рамкових міжвідомчих угод, зокрема у сфері авіації, залізничного та морського транспорту.

Складно назвати успішними і результати переговорів в енергетичній сфері. Всупереч пропозиціям Україна, Польща відмовилася задекларувати будь-які терміни, пов'язані з добудовою нафтопроводу Одеса-Броди до Плоцька і Гданська.

Президенти обмежилися обіцянкою "підготувати план спільних дій щодо його будівництва".

"У нас все готово, нафтопровід вже працює в аверсному режимі, і ми хочемо, щоб будівництво пішло. Раніше поляки були готові називати терміни будівництва, тепер - ні. Що змінилося - запитуйте в них", - заявив міністр енергетики Юрій Бойко.

У розділі ДК, присвяченому безпеці і обороні, Україна і Польща домовилися "здійснювати обмін досвідом в контексті співпраці з НАТО" і "продовжити роботу над створенням спільної литовсько-польсько-української бригади для участі у миротворчих операціях під егідою ООН".

Нагадаємо, президент Віктор Янукович у Давосі заявив, що Україна сподівається отримати безвізовий режим з Євросоюзом до кінця 2011 року.

Читайте також:

Польща: Україна може стати асоційованим членом ЄС вже цього року

Янукович: безвізовий режим з Європою стане реальністю до кінця року

МЗС: Європа не хоче безвізового режиму з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: