Польщу можуть позбавити повноважень в ЄС

Єврокомісія збентежені через зміни в законах про КС і ЗМІ

Єврокомісія 13 січня розгляне ситуацію в Польщі в контексті прийняття змін до законів про Конституційний суд і контроль за державними ЗМІ.

Про це заявив в понеділок в Брюсселі представник Єврокомісії Маргарітіс Шинас, повідомляє Укрінформ.

"Це буде ознайомча дискусія, проведення якої з колегією єврокомісарів хоче президент Єврокомісії", - заявив Шинас.

Він додав, що це буде першим кроком задіяння інструменту із позбавлення Польщі низки повноважень в ЄС відповідно до процедури, визначеної в березні 2014 року.

Шинас повідомив, що Польща поки не відповіла на два листи віце-президента Єврокомісії Франса Тіммерманса з питань про функціонування Конституційного суду і закону про ЗМІ Польщі, спрямовані 23 і 30 грудня.

Згідно 7-й статті Договору про ЄС, процедуру обмеження повноважень однієї з країн ЄС в рамках Співтовариства може ініціювати на Раді ЄС третина країн-членів, Єврокомісія або Європарламент. Вона передбачає структурований діалог з державою-членом у випадку, якщо Єврокомісія бачить системну небезпеку для верховенства закону на рівні національного законодавства. Якщо така країна не реагує на попередження Брюсселя, Комісія ініціює процедуру у зв'язку з порушенням основоположних європейських цінностей, що може призвести навіть до позбавлення права голосу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: