Польща і Чехія стануть дальшими

Зі вступом Польщі і Чехії до Шенгенської зони українцям стане набагато важче отримати візи в ці країни.

Дев'ять нових членів Європейського Союзу - Словаччина, Словенія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща і Чеська республіка - дістали схвалення європейських органів і приєднаються до так званої Шенгенської зони, пише "Дело".

Паспорт
Незабаром отримати візу до найближчих європейських сусідів України стане значно важче
31 грудня 2007 року вони знімуть пости на сухопутних кордонах. Повітряні кордони цих країн відкриються до березня 2008 року.

Відтепер для українських туристів, охочих виїхати в країни Східної Європи, процедура отримання візи значно ускладнюється - посольства посилюють вимоги до оформлення в'їзних документів у зв'язку з входженням цих країн в Шенгенську зону.

Зокрема, консульства підготували шаблон фотографії і не допускають навіть мінімальних відхилень від нього. А термін розгляду заявок, що займав раніше менше тижня, збільшується до 10 днів. Безкоштовна раніше віза для дітей коштуватиме, як і доросла, 35 євро, а вартість термінового оформлення візи складе 70 євро.

Пильну увагу посольства проявлятимуть і до достовірності підпису туриста на анкеті на візу. У штат консульств країн, що йдуть в Шенген, тепер повинен бути включений фахівець-графолог. Крім того, основна вимога для отримання шенгенської візи - особиста присутність заявника при подачі документів. Тобто тепер, навіть при оформленні всіх документів через турфірму, все одно доведеться йти в посольство.

Крім всього іншого, українських заявників чекають нові "неофіційні" витрати у посольств східноєвропейських країн. Так, українці вже зараз неофіційно платять 5 євро за сприяння в заповненні німецької "шенгенської" анкети, 12 євро - за проходження поза чергою, а місце на початку списку у французького консульства коштує від 30 до 100 євро.

Навіть під консульською установою Польщі, з якою у України поки що діє асиметричний візовий режим, численні ділки пропонують скорочення тривалості візової процедури до 3 годин за суму в 30 євро.

З аналогічними візовими проблемами вже зіткнулися росіяни, охочі в'їхати в країни Шенгена. Так, в посольстві Чехії в Москві кількість відмов у видачі віз досягала 100%. "Якщо ми закриватимемо очі на які-небудь, навіть дрібні порушення в оформленні документів, ризикуємо не потрапити в Шенгенську зону. Тому у нас зараз так багато відмов", - пояснює ситуацію завідувач консульським відділом посольства Чехії Роман Масаржик. І це при тому, що росіяни - головні іноземні туристи в Чехії. У 2006 році 35% всіх чеських віз було видано громадянам Росії.

При цьому для українців все ж таки можливі деякі послаблення. Нагадаємо, що 18 червня Україна і Європейський Союз підписали Угоду про спрощення візового режиму і реадмісії. Документ передбачає право на видачу п'ятирічних віз для журналістів, бізнесменів, членів офіційних делегацій, родичів громадян України, які мають право на мешкання в країнах-членах Євросоюзу.

Крім того, істотно зменшується кількість документів, необхідних для отримання візи. Відмову від отримання візи можна буде оскаржити.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: