Польща не вірить в Україну?

Польща вітає спроби розв'язання політичної кризи в Україні, але зберігає сумніви щодо остаточного припинення протистояння.


Сусідня Польща, як і ЄС в цілому,  з полегшенням зустріла новину з України про врегулювання конфлікту і оголошення дати позачергових виборів. Проте політики й оглядачі у Варшаві застерігають про можливість відновлення протистояння. 

Ян Рокіта з найбільшої опозиційної партії «Громадянська платформа» обережний в оцінках ситуації в Україні. Рокіта каже, що вже кілька разів були домовленості, а потім справа вирішувалася за допомогою війська й міліції. Представник польських лібералів вважає, що перевіркою того, чи в Україні справді запанував мир, буде день 30-го вересня: «Тоді побачимо, чи заплановані на той день вибори відбулися згідно з принципами демократії і міжнародних правил». 

На думку Анни Ґурської з варшавського Центру східних досліджень, узгодження дати виборів в Україні, - це дуже добра новина. Але «протягом цих двох місяців зроблено так багато речей, які важко буде відкликати, вони, мабуть, ще будуть призводити до напруження між сторонами цього конфлікту. Подивимось хоча б на справу генпрокуратури, я вже не кажу про збройні загони, бо вони будуть відкликані. Але чи люди, які приймали такі рішення, понесуть за це відповідальність чи ні? Як буде вирішена юридична основа проведення виборів? Є ще багато каменів спотикання». 

Анна Ґурська вважає, що у довготерміновій перспективі найголовніші проблеми України – відсутність незалежного судочинства та недоліки в законодавстві.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: