Польща введе перехідний період

Українці вже з грудня почнуть в'їжджати до Польщі на умовах, передбачених умовами отримання шенгенських віз.

Шенгенська віза
Шенгенська віза. (Фото: transsib.ru)
Польща хоче почати перехідний період для введення Шенгенських умов видачі віз в Україні з 1 грудня.

Про це на брифінгу повідомив виконуючий обов'язки директора консульського департаменту Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Юнош-Кисилевський.

Він зазначив, що всі країни, які приєднуються до Шенгенської зони, не можуть вести власну візову політику, і Польща повинна забезпечити перехідний етап, щоб пристосуватися до умов Шенгенської угоди.

При цьому Юнош-Кисилевський підкреслив, що Польща перебуває в особливій ситуації, тому що видає дуже багато віз українцям.

З його слів, на початку Польща була готова зробити перехідний період у 2 місяці, тобто приступити до оформлення віз за шенгенськими правилами з 1 листопада.

"Але, беручи до уваги позицію української сторони й беручи до уваги проведення консультацій, ми подумали про те, як можна максимально зменшити цей період, і приїхали з компромісною пропозицією - увести перехідний період з 1 грудня", - сказав Юнош-Кисилевський.

Як повідомив журналістам директор департаменту консульської служби МЗС України Борис Базилевський, питання про дострокове введення польською стороною шенгенських умов з видачі віз став предметом великої дискусії.

"Ми просили довести українську позицію до керівництва польської сторони, щоб умови видачі віз у частині оплати не були гірші з боку Польщі, ніж ті, які обіцяють увести інші сусідні держави, які також планують вступити в Шенгенську зону", - сказав Базилевський.

З його слів, переговори з цього питання триватимуть. "Ми сподіваємося, що з цього питання в нас триватимуть переговори, і польська сторона врахує нашу пропозицію, беручи до уваги особливі відносини, які ми маємо між двома країнами", - сказав Базилевський.

Представник польської сторони зазначив, що Польща зможе видавати шенгенські візи тільки з моменту вступу в Шенгенську зону, а саме з 1 січня 2008 року, а при введенні перехідного періоду з 1 грудня протягом цього місяця національна польська віза буде видаватися на шенгенських умовах.

Обидві сторони зазначили, що під час переговорів керувалися необхідністю досягнення компромісу, а також необхідністю забезпечення інтересів громадян.

Україна й Польща мають намір продовжити переговори з метою остаточного врегулювання візового питання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: