Польща пообіцяла допомагати найбіднішим країнам: Анголі, Афганістану і Україні

У польському МЗС стверджують, що допомога найбідніших країнам, на зразок України, - їхній прямий обов’язок.

Більшість поляків погоджуються, аби їхня країна надавала фінансову допомогу державам, які розвиваються, зокрема, Україні. У Польщі вважають, що допомога бідним країнам – їхній обов’язок.

Це випливає з дослідження, проведеного за дорученням Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Відповідно до опитування центру TNS OBOP, польську допомогу підтримує 83% громадян.

Як розповів посол Польщі в Україні Марек Зюлковський, найважливіші напрямки польської фінансової допомоги залишаються незмінними. "Це сім пріоритетних держав: Ангола, Палестинська Автономія, Афганістан, Україна, Білорусь, Грузія та Молдова. Не змінилися також і сфери надання допомоги, це, зокрема, поміч при ліквідації наслідків катастроф, слід також відзначити фітосанітарні питання в Україні та освітні справи в Афганістані".

Дослідження громадської думки щодо польської допомоги на розвиток проводяться вже п’ять років. Як зазначає Аґата Задрожна з TNS OBOP, підтримка поляків щодо подібних ініціатив постійно зростає: У 2004 році, коли розпочиналися подібні опитування, допомогу на розвиток підтримувало 63% поляків. На даний момент – 83%. Громадяни відчули, що їхня країна стала заможнішою, а в світі стало більше країн, бідніших за Польщу. Колись багаті країни допомагали Польщі, тепер настала її черга. Цього року Міністерство закордонних справ планує виділити на допомогу на розвиток близько 100 мільйонів злотих (35 мільйонів доларів). Ця сума наближена до минулорічної.

Більшість опитаних центром TNS OBOP вважають, що допомога бідним країнам, – це моральний обов’язок Польщі. Супротивники, в свою чергу, вважають, що їхня країна є занадто бідною, аби допомагати іншим.

Читайте також:

Польща дозволила українцям працювати без офіційного дозволу

Польське воєводство засудило "злочинців ОУН і УПА за геноцид"

Польський уряд звинуватили у декларативній проукраїнській політиці

На польсько-українському кордоні вишикувались багатокілометрові черги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: