Польська поліція зброєю розблокувала кордон з Україною (фото)

Щоб розігнати невдоволених торговельними обмеженнями людей, які перекрили пункт пропуску з Україною, поліції довелося застосувати гумові кулі.

Польська поліція стріляла гумовими кулями в поляків, які заблокували автомобільний та пішохідний перехід на кордоні з Україною в пункті пропуску "Медика-Шегині" (Львівська область) в ніч з 2 на 3 грудня, аби розблокувати рух через кордон.

Як повідомляє польське телебачення, пункт пропуску блокували близько 100 людей, яких вдалося розігнати силоміць поліцією.

Як повідомляв ТСН.ua, поляки протестують проти нових обмежень перевезення через українсько-польський кордон цигарок та алкоголю.

"Ми блокуємо кордон, бо в нас забрали хліб, забрали в нас гроші", - розповів один із протестуючих.

Протест
Люди скаржаться, що в них забрали джерело прибутку
Учасники акції протесту звинувачують поліцію в надмірному використанні сили.

"Поведінка поліції мені нагадувала 80 роки... Вони як почали бігти, то били палками все, що попадалось їм по дорозі", - розповідає одна з жінок, що брала участь в акції протесту.

Правоохоронці, в свою чергу звинувачують їх в агресивній поведінці та киданні в поліцейських тухлими яйцями, камінням, петардами та навіть пляшками з бензином.

"Ми вирішили застосувати силу, бо переговори не допомогли... Пролунали попереджувальні постріли, а потім кілька наступних були скеровані в найбільш агресивних осіб", - відзначили представники поліції.

За даними телебачення, поліція затримала кількох людей.

Протести на кордоні продовжуються з понеділка, коли стало відомо про нові правила ввезення алкоголю та цигарок до Польщі.

Протест
Ціною питання стала кількість сигарет та алкоголю
Спочатку польські служби пояснювали зміни розпорядженням Європейської Комісії, але 2 грудня митники офіційно повідомили, що це рішення Польщі, погоджене з іншими країнами Євросоюзу, які мають кордон з Україною.

Це розпорядження давало можливість країнам самостійно визначитись з правилами обмеження ввозу алкоголю та цигарок.

Чиновники стверджують, що торговці перетинають кордон по кілька разів на день, перевозячи цигарки та алкоголь, який продають в Польщі, чим завдають збитків польській економіці.

Поляки не виключають можливості продовження страйку на кордоні через нові обмеження.

За даними української прикордонної служби, встановлені обмеження стосуються лише мешканців прикордонних районів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: