Польське воєводство засудило "злочинців ОУН і УПА за геноцид"

Сеймик Підкарпатського воєводства Польщі назвав криваву різанину на Східних Кресах у 1943-1944 роках "геноцидом поляків, вчиненим злочинцями з ОУН і УПА".

Сеймик Підкарпатського воєводства Польщі засудив геноцид поляків на Східних Кресах ІІ Польської Республіки, вчинений "злочинцями з Організації Українських Націоналістів і так званої Української Повстанської Армії".

Рішення про вшанування жертв геноциду сеймик (регіональне зібрання депутатів) ухвалив одноголосно на засіданні 28 грудня.

Одночасно із засудженням злочинців, які вчинили геноцид над громадянами ІІ Польської Республіки, депутати висловили "визнання і вдячність тим українцям, які, ризикуючи власним життям, надавали допомогу своїм польським сусідам".

Депутати сеймику написали, що рішення було ухвалене "у зв’язку з наростанням націоналістичних тенденцій в українському середовищі".

"Закриваючи очі на цю болючу проблему не зможемо допомогти в розвитку добросусідських відносин між Україною та Польщею", - йдеться у документі.

Нагадаємо, у липні цього року Сейм Республіки Польща ухвалив постанову "у справі трагічної долі поляків на Східних Кресах". 25 листопада подібне рішення прийняв сеймик Опольського воєводства.

Поляки звинувачують ОУН та УПА у масовій Волинській різанині 1943-1944 років, до якої у Варшаві застосували термін "етнічні чистки" та "геноцидальна спрямованість".

Постанова польського Сейму викликала обурення у націоналістів. Крім того, Львівська і Тернопільська обласні ради звернулася до МЗС з проханням відреагувати на цю ухвалу.

Депутати Львівської облради заявили, що використання терміну "на Східних Кресах" ("na Kresach Wschodnich") щодо українських земель не відповідає сучасному історичному моменту і не може використовуватись в офіційних урядових документах, оскільки може трактуватися як висловлення територіальних претензій до Української держави.

Крім того, львівські депутати наголосили, що в 40-х роках XX століття на Волині, Закерзонні, в деяких місцевостях Східної Галичини криваву трагедію пережили мирні мешканці як польської, так і української національності.

Читайте також:

У Польщі до Дня незалежності України розгромили пам’ятник УПА

Тернопіль вимагає вибачень від Польщі за етнічні чистки українців

Учасникам веломарофону пам'яті Бандери анулювали польські візи

Тягнибок звинуватив Польщу в антиукраїнській істерії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: