Польські дипломати у Львові торгують місцями у чергах

Співробітники консульства Польщі у Львові пропонують 500 гривень, щоб пройти до нього без черги.

Для того, аби потрапити без черги у консульство Республіки Польща у Львові для оформлення візи, треба заплатити 500, а у деякі дні – 300 грн.

Про це під час прес-конференції повідомив координатор громадського дослідження у Львові, член консорціуму "Європа без бар’єрів" Андрій Лепак.

"Під час проведення громадського дослідження "Візова політика консульських установ Республіки Польща та Чеської Республіки, що розташовані у Львові, влітку 2009 року, ми провели експерименти, під час яких оформляли візи у згаданих консульствах", – розповів Лепак.

За його словами, під час експерименту було виявлено, що до людей, які стоять у черзі під консульством Польщі у Львові, підходять особи, так звані "посередники", які пропонують людям не витрачати час у довгих чергах і потрапити до Консульства за 2 хвилини.

"В окремі дні послуга коштує 500 грн, у інші – 300 грн. Однак бувають і такі дні, коли потрапити за плату на територію консульства неможливо. Очевидно, це непоодинокі випадки, напевно, такі особи професійно там працюють", – зазначив Андрій Лепак.

Він зазначив, що у черзі біля консульства можна просидіти 16-17 годин, а у літній період спостерігалось значне збільшення черг біля консульства Польщі, що, очевидно, можна пов’язати із перервою у роботі Консульства Чехії.

"Також збільшилась активність працівників ДАІ біля консульств. Зокрема біля польського консульства немає стоянки для авто, відтак ДАІ тут активно штрафує порушників", – сказав він.

Лепак додав, що про зручності для львів’ян, які очікують на отримання на візи біля консульств, повинна подбати місцева влада.

Нагадаємо, 23 вересня консула Чехії у Львові Ладіслава Граділа звільнено через аферу з візами, яку вчинили дипломатичні службовці цієї країни.

Антикорупційна поліція Чехії виявила факти зловживань співробітниками консульств у Львові та Києві при видачі ними віз українцям.

У березні на прохання Віктора Ющенка спростити візовий режим з Україною Чехія відповіла відмовою.

Крім того, Чехія стала вимагати довідки про відсутність інфекційних хвороб у громадян України, які оформлювали довгострокову візу до цієї країни.

Читайте також:

Чехія звільнила генконсула у Львові за махінації з візами

Чеських дипломатів спіймали на афері з візами для українців

Чехія припинила видачу робочих віз українцям

Щоб поїхати до Чехії, українцям доведеться надати довідку, що вони не заразні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: