Польські митники пригрозили заблокувати кордон з Україною

Працівники польської митниці попередили про можливі акції протесту, котрі значно ускладнять перетин східного кордону з Україною.

Працівники Митної служби Польщі можуть зважитися на проведення акції протесту, яка значно ускладнить перетин східного кордону країни.

Про це повідомили представники кількох профспілок польських митників, які, проте, не змогли відповісти на питання, коли може бути прийняте рішення про проведення акції протесту.

Голова Об'єднання профспілок Митної служби Польщі Барбара Смолінська сказала, що на даний момент не має в своєму розпорядженні інформації про заплановану на найближчий час акцію. Водночас, за її словами, ситуація розвивається дуже динамічно.

У свою чергу, представник профспілки Celnicy pl Славомир Сіви заявив, що 90% митників, які працюють на кордоні в мобільних групах, обурені прийнятою Міністерством фінансів, яке курирує службу, класифікацією співробітників.

"Всі стривожені. Не вистачає однієї іскри, щоб повторилася ситуація січня 2008 року", - сказав він, нагадавши, що тоді рух вантажного транспорту на східному кордоні було практично заблоковано.

Представник профспілки відзначив, що зміни в нормативних актах прирівнюють співробітників, які прослужили на митниці 20 років, до рівня тих, хто лише починає свою роботу, що "демотивує співробітників" митниці й "відкриває вікно до зростання корупції".

Сіви додав, що зміни також обмежують можливості кар'єрного зростання і збільшення зарплати, зазначивши, що більшість митників одержують невелику зарплату.

Представник Мінфіну повідомив, що міністерство не має в своєму розпорядженні інформації про можливі акції протесту митників на східному кордоні Польщі.

Зазначимо, що українська митниця в січні-вересні донарахувала імпортерам податків на 15 млрд гривень завдяки посиленню контролю за достовірністю декларування товарів і введенню єдиного механізму визначення митної вартості.

Читайте також:

Польські візи для українців подешевшають

Мєдвєдєв хоче, щоб на кордоні Росії та України було менше хамства

Молдова і України зняли залізничну блокаду Придністров'я

Українцям дозволять виводити валюту за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: