Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польські виші заманюють українців хорошими гуртожитками, європейським навчанням і стипендіями

Українські студенти стають основною цільовою аудиторією вищої школи сусідньої держави.

У Польщі стартувала вступна кампанія-2014. Ця країна стає все популярнішою серед українських студентів. Тільки у 2013-му кількість наших хлопців та дівчат у польських вишах зросла вдвічі.

За словами студентів, вони живуть у гуртожитках, які більше схожі на апартаменти. У розпорядженні для комфортного навчання є дві кімнати, в яких мешкають чотири особи.

При цьому початок навчання не викликав в українців особливих труднощів. Вчитись у польських вишах треба самостійно – ні списувань, ні хабарів. Натомість під час навчання можна отримати не лише теорію, але й багато практики, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Як повідомив ректор Краківської економічної академії, у виші на даний момент вчиться близько 600 студентів з України. Вони складають найбільший відсоток всіх іноземців.

Ще одним позитивом польської освіти є можливість отримати диплом, який визнають по всьому світу. Проте український - лише на Батьківщині.

Окрім навчання, студенти можуть займатися спортом, іншими хобі у добре обладнаних приміщеннях. Найуспішніші студенти також мають право претендувати на стипендію, яка частково покриває вартість навчання.

Польські виші намагаються створити максимально вигідні умови для українських студентів. Від тривалих мовних курсів до різноманітних грантів. Оскільки польська молодь все частіше виїжджає на навчання до інших країн Євросоюзу, саме наші студенти стають основною цільовою аудиторією вищої школи сусідньої держави.

Нагадаємо, в Україні цього року вищі навчальні заклади забезпечили гуртожитками лише 60% приїжджих студентів, іншим довелося шукати квартиру. Студентів, яким все ж таки вдалося поселитися в гуртожиток, у деяких випадках щасливцями назвати складно – умови проживання жахливі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції