Польські візи будуть доступними

МЗС України має намір домагатися видачі Польщею довгострокових і багаторазових віз для українців. Польща не проти.

Міністерство закордонних справ України має намір домагатися видачі Польщею довгострокових і багаторазових віз для українців.

Про це сказав Українським Новинам перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко на Економічному форумі в Криниці (Польща).

Олександр Огризко
УНІАН
Перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко
Він повідомив, що на форумі провів зустріч із заступником голови польського МЗС Павлом Ковалем, у ході якої обговорив майбутні переговори про візовий режим між Україною й Польщею в зв'язку із вступом останньої в зону Шенген.

Огризко сказав, що планована жорсткість правил видачі віз для українців пов'язана з більш жорсткими вимогами правил Шенгена, які повинна також впровадити Польща.

Однак, з його слів, у рамках двосторонніх українсько-польських відносин є можливість пом'якшити як перехідний період видачі віз до вступу Польщі в зону Шенген, так і домогтися більш сприятливих умов з 2008 року.

"Будемо в ході переговорів у Києві спільно шукати ті можливості, які є в них і є в нас", - сказав Огризко.

Український МЗС також має намір домагатися поширення пом'якшених умов видачі віз для максимальної кількості категорії громадян й уможливити безперешкодне перетинання кордону жителями прикордонних районів.

"Головна ідея - домогтися максимально спрощеного візового режиму для українців", - сказав співрозмовник агентства.

В свою чергу міністерство закордонних справ Польщі теж планує впровадити всі можливі спрощення при видачі віз громадянам України, передбачені Шенгенським договором.

Про це Українським Новинам повідомив заступник голови польського МЗС Павло Коваль на економічному форумі в Криниці.

Він зазначив, що Польща має намір продовжувати відкриту візову політику, що дозволяє українським громадянам вільно відвідувати країну.

"Наскільки це буде можливо. Ми будемо намагатися продовжувати цю політику", - сказав Коваль.

Представник польського МЗС повідомив, що міністерство розглядає зараз конкретні можливості для створення більш сприятливого візового режиму для українців після вступу Польщі в Шенгенську зону.

"Шукаємо всі можливості, щоб для українців було максимально легко приїжджати в Польщу", - сказав він.

Коваль не уточнив, про які спрощення може йти мова, відмітивши, що деталі можуть бути озвучені після запланованих на 11-12 вересня україно-польських консультацій з цього питання в Києві.

"Ми зробимо все, що можемо в рамках Шенгену", - підкреслив він.

Як повідомлялося, Польща має намір з 1 листопада посилити правила видачі віз і ввести оплату 35 євро за візу для українців у рамках підготовки до вступу в зону Шенген з 2008 року.

11-12 лютого в Києві заплановані українсько-польські консультації із приводу візової політики у зв'язку із вступом Польщі в зону Шенген.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: