Польський суд вирішить долю українок

Воєвода Західнопоморського воєводства дозволив 67 громадянкам України працювати в країні до ухвалення остаточного рішення.

Воєвода Західнопоморського воєводства дозволив 67 громадянкам України працювати в країні до ухвалення остаточного рішення про легальність їх перебування й працевлаштування в Польщі.

Про це Українським Новинам повідомив заступник воєводи Марчин Сиховський.

Він зазначив, що воєвода 6 листопада призупинив дію постанови Прикордонної служби Польщі від 31 жовтня для 67 українських громадян, які раніше опротестували рішення польських прикордонників, котрими їх зобов'язали залишити польську територію в 7-денний строк.

З його слів, завдяки рішенню воєводи українки зможуть легально перебувати в Польщі протягом 30 днів.

Сиховський сказав, що протягом цього часу буде індивідуально розглянуто кожну справу й прийнято відповідне рішення.

При цьому віце-воєвода підкреслив, що місяць - це максимальний строк, протягом якого будуть розглянуті всі справи.

Він сказав, що керівництво воєводства вважає пріоритетним вирішення питання легальності перебування й працевлаштування українок і планує ухвалити рішення з більшості справ протягом тижня.

"Хотілося б усе зробити за 6-7 днів", - сказав Сиховський.

Віце-воєвода зазначив, що швидкість розгляду справ також буде залежати від того, як швидко українки зможуть надати додаткові документи, якщо такі будуть потрібні для ухвалення рішення.

Сиховський повідомив, що на думку експертів адміністрації воєводства й відповідно до роз'яснення Міністерства праці й соціальної політики Польщі, українки не порушували трудового законодавства.

Прикордонники, з його слів, при ухваленні рішення 31 жовтня керувалися висновком Інспекції праці, підконтрольної не адміністрації воєводства, а нижній палаті польського законодавчого органу - Сейму, яка не врахувала останні зміни в трудовому законодавстві.

Зокрема, за даними віце-воєводи, мова йде про постанову Мінпраці Польщі від 20 липня, яка дозволяла виконання робіт у всіх сферах економіки країни без дозволу воєводи у випадку, якщо робота виконується безперервно протягом 3 місяців раз на півроку.

Сиховський підтвердив, що польський роботодавець українок у селі Тшебуж задекларував, що вони будуть працювати в сільському господарстві, а працювали вони на виробництві новорічних прикрас і вінків.

"Такі зміни (виконуваної роботи) не мають значення (у плані легальності)", - сказав він.

Віце-воєвода зазначив, що українки можуть повернутися до роботи на виробництві прикрас або працювати в сільському господарстві залежно від того, як домовляться з роботодавцем.

Сиховський також повідомив, що громадяни України не мали письмових договорів з роботодавцем, який буде за це відповідати.

Він також зазначив, що українки вважають нормальними житлові умови, забезпечені роботодавцем.

"Вони не скаржаться", - сказав віце-воєвода.

Відповідно до повідомлення прес-служби Міністерства закордонних справ, Західнопоморський воєвода призупинив рішення Коменданта Поморського відділу прикордонної охорони Польщі, у результаті заходів, розпочатих МЗС України, посольством України в Польщі й генеральним консульством України в Гданську.

6 листопада Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк і посол України в Польщі Олександр Моцик обговорили перебування 67 українок на території Польщі.

МЗС України повідомило 6 листопада, що Польща відклала ухвалення остаточного рішення з перебування 67 українок у країні.

Раніше почесний консул України в Щецині (Західнопоморське воєводство) Генрік Колодзій сказав, що Польща дозволила залишитися українкам, яких раніше зобов'язала залишити територію країни.

За його даними, 6 з 73 українок, яких 31 жовтня польські прикордонники зобов'язали залишити територію країни, повернулися в Україну.

Польща з 20 липня дозволила громадянам України, Білорусі й Росії працювати в країні без офіційного дозволу безперервно 3 місяці протягом півроку у всіх сферах економіки.

Раніше такий режим діяв тільки для працівників у сільськогосподарській сфері.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: