Полтавський школяр з надзвичайним голосом може заглушити шум метро

15-річний юнак може з гордістю носити звання справжнього голосу країни.

Полтавський "джельсоміно", або "фіґаро" - так називають 15-річного Стаса Зубаря ті, хто хоч раз чув як хлопчина співає.

Потужність його голосу сягає ста шести децибелів. Це означає, що він своїм співом може заглушити шум київського метро у годину пік.

Полтавський школяр з надзвичайними здібностями співає скрізь, де тільки можна, особливо полюбляє коридор свого гуртожитку - каже, там акустика, наче в оперному залі.

Усі сусіди знають, коли Стас повертається зі школи. Однак їм подобається, поки що не скаржилися.

З дитинства Стас зривав перші овації від перехожих під вікнами своєї кімнати.

Замість шпалер на стінах висять дипломи й грамоти, десятки переможних статуеток та нагород. Своїм співом хлопець вже устиг підкорити полтавців, президентів та іменитих оперних метрів.

Усе це - результат правильного дихання, певен батько.

"З 5-ти років я з ним займався по італійській методиці співу - це діафрагмальне дихання", розповів батько Стаса Олександр Зубарь.

Без мікрофонів та інших звукопідсилювальних пристроїв Стас може легко вгамувати набридливого сусіда-будівельника. Звук електродрилі, що видає 100 децибел - дитячі забавки, у порівнянні з недитячим баритоном дев'ятикласника.

Запримітивши, що голос сина не зовсім відповідає його віку, батько вирішив звернутися до столичного Інституту отоларингології. Тоді заміри показали 106 децибел.

Фахівці переконують, голосові зв'язки Стаса - такі ж, як у всіх. Чи не кожна людина може закричати чи заверещати голосно, утім, потужний співочий голос - це справжній дар.

"Треба вміти опанувати цим голосом. Складова його таланту - це велечезна працьовитість, він 9 років працює над своїм голосом", - розповів отоларинголог Сергій Безшапочний.

Батько зізнається, те, що у сина потужний голос - знав, але коли фахівці почали порівнювати його з іншими шумами - був приголомшений. Адже, Стас зі своїми 106-ма децибелами може заглушити: міліцейську автосирену, вертоліт - це 100 децибел, і тим паче звук на платформі столичного метро з його дев'яносточотирма децибелами!

Стас і нині не полишає репетицій, продовжує розвивати талант. "Від репу - до класики, арії оперні, ну і народні пісні співаю", - розказав Станіслав.

Хлопець мріє, що колись він стане голосом країни.

Читайте також:

Джамала напише гімн Євро-2012

Браяна Адамса замінили Анастейшею на відкритті арени у Львові

Українська художниця Галина Москвітіна вразила Ізраїль виставкою "Кодекс Світла"

Пєлєвіну пророкують Нобелівську премію

ВідеоПотужність голосу полтавського школяра може заглушити київське метро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: