Полтавський школяр з надзвичайним голосом може заглушити шум метро

15-річний юнак може з гордістю носити звання справжнього голосу країни.

Полтавський "джельсоміно", або "фіґаро" - так називають 15-річного Стаса Зубаря ті, хто хоч раз чув як хлопчина співає.

Потужність його голосу сягає ста шести децибелів. Це означає, що він своїм співом може заглушити шум київського метро у годину пік.

Полтавський школяр з надзвичайними здібностями співає скрізь, де тільки можна, особливо полюбляє коридор свого гуртожитку - каже, там акустика, наче в оперному залі.

Усі сусіди знають, коли Стас повертається зі школи. Однак їм подобається, поки що не скаржилися.

З дитинства Стас зривав перші овації від перехожих під вікнами своєї кімнати.

Замість шпалер на стінах висять дипломи й грамоти, десятки переможних статуеток та нагород. Своїм співом хлопець вже устиг підкорити полтавців, президентів та іменитих оперних метрів.

Усе це - результат правильного дихання, певен батько.

"З 5-ти років я з ним займався по італійській методиці співу - це діафрагмальне дихання", розповів батько Стаса Олександр Зубарь.

Без мікрофонів та інших звукопідсилювальних пристроїв Стас може легко вгамувати набридливого сусіда-будівельника. Звук електродрилі, що видає 100 децибел - дитячі забавки, у порівнянні з недитячим баритоном дев'ятикласника.

Запримітивши, що голос сина не зовсім відповідає його віку, батько вирішив звернутися до столичного Інституту отоларингології. Тоді заміри показали 106 децибел.

Фахівці переконують, голосові зв'язки Стаса - такі ж, як у всіх. Чи не кожна людина може закричати чи заверещати голосно, утім, потужний співочий голос - це справжній дар.

"Треба вміти опанувати цим голосом. Складова його таланту - це велечезна працьовитість, він 9 років працює над своїм голосом", - розповів отоларинголог Сергій Безшапочний.

Батько зізнається, те, що у сина потужний голос - знав, але коли фахівці почали порівнювати його з іншими шумами - був приголомшений. Адже, Стас зі своїми 106-ма децибелами може заглушити: міліцейську автосирену, вертоліт - це 100 децибел, і тим паче звук на платформі столичного метро з його дев'яносточотирма децибелами!

Стас і нині не полишає репетицій, продовжує розвивати талант. "Від репу - до класики, арії оперні, ну і народні пісні співаю", - розказав Станіслав.

Хлопець мріє, що колись він стане голосом країни.

Читайте також:

Джамала напише гімн Євро-2012

Браяна Адамса замінили Анастейшею на відкритті арени у Львові

Українська художниця Галина Москвітіна вразила Ізраїль виставкою "Кодекс Світла"

Пєлєвіну пророкують Нобелівську премію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: