Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Полторак доручив провести додаткову експертизу металу міномета, що вибухнув на Рівненському полігоні

Зразки міномета досліджують фахівці науково-дослідної лабораторії Київського політехнічного інституту.

Міністр оборони України Степан Полторак доручив провести додаткову експертизу металу міномета "Молот", який вибухнув на Рівненському полігоні, унаслідок чого загинули троє військових.

Про це повідомили у прес-службі Міноборони.

"Під час проведення службового розслідування щодо надзвичайної події, яка сталася на Рівненському загальновійськовому полігоні, міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак наказав провести експертизу металу, з якого вироблено ствол міномета М-15 "Молот" на базі науково-дослідної лабораторії Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", - йдеться у повідомленні.

ВідеоВибух міномета на Рівненському полігоні могла спричинити несправна міна

Там троє військових загинуло та ще дев'ятеро поранені. Таку версію озвучили у військовій прокуратурі. Донині розглядали дві - людський чинник та несправність самого міномету. Протягом усього дня вчора на полігоні проводили слідчий експеримент. Його результати мають порівняти із тим, що лишилось від міномета, який спричинив трагедію. 

Вибух міномета на Рівненському полігоні могла спричинити несправна міна

Як зазначається, наразі зразки передані до науково-дослідної лабораторії, де відбувається їхнє дослідження.

Окремо у Міноборони наголосили, що висновки за результатами експертизи допоможуть встановити об’єктивну причину вибуху міномета.

Нагадаємо, вранці, 6 липня, на Рівненському загальновійськовому полігоні поблизу села Любомирка Костопільського району на бригадних тактичних навчаннях розірвало міномет. Військова прокуратура повідомила, що це трапилося під час виконання бійцями однієї з військових частин вогневого завдання щодо знищення умовного противника з веденням вогню мінометної батареї із закритої вогневої позиції: відбувся вибух міни у каналі ствола міномета.

У Міноборони повідомили, що загинуло троє людей, поранено - дев'ятьох. Поранених унаслідок вибуху на Рівненському військовому полігоні у важкому стані відправили до військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові. 

Своєю чергою головний військовий прокурор України Анатолій Матіос раніше наголошував, що відстань між мінометами була 8 метрів замість передбачених 20, а глибина окопів також не відповідала нормам.

Після трагедії президент України Петро Порошенко заборонив використовувати міномети "Молот".

Вибір редакції