Полторак запропонував Зеленському розібрати недобудований крейсер "Україна"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр оборони вважає, що краще використати його обладнання для модернізації інших кораблів.

Міністр оборони України Степан Полторак заявив президенту Володимиру Зеленському про необхідність розібрати недобудований ракетний крейсер "Україна".

Про це він розповів під час візиту до "Миколаївського суднобудівного заводу" спільно із президентом, передає УНІАН.

"Він зараз перебуває в такому стані, що озброєння та оснащення не придатні до використання. На ньому розташоване озброєння і оснащення тільки російського виробництва, яке, в принципі, застаріло навіть для Російської Федерації. Завдання, які покладені на цей крейсер, - супровід авіаударних угруповань на великі відстані. Завдань таких в Україні немає, тому його використання як крейсера вважаємо недоцільним і пропонуємо розглянути можливість його демілітаризувати", - сказав Полторак.

За його словами, обладнання з недобудованого крейсеру можна використати для модернізації українських військових кораблів. Водночас, директор заводу Валерій Калашников зазначив, що у разі ухвалення такого рішення, вони зможуть розібрати крейсер за два роки.

Нагадаємо, у жовтні робота Миколаївського суднобудівного заводу зупинена через відсутність рішення уряду щодо ракетного крейсера проекту 1164. На сьогодні рахунки підприємства арештовані, а заборгованість із заробітної плати становить понад 58 млн грн. Ці борги накопичились через припинення в лютому 2015 року відшкодування витрат підприємства на утримання крейсера.

Завод вже кілька років самотужки утримує крейсер, в іншому разі це призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг та Інгул. Також в результаті руйнування та проведення консервації спецвиробів і його складових вартість крейсера у розмірі капітальних інвестицій впаде до вартості металобрухту. Зрештою, наприкінці 2017 року Міноборони офіційно відмовилось від крейсеру.

Ракетний крейсер "Україна" було спущено на воду 27 років тому, але вже багато років його будівництво "заморожене" на стадії готовності на 95%. Утримуванням судна займається "Миколаївський суднобудівний завод".

Залиште свій коментар

Вибір редакції