Поляки в суді вимагатимуть визнати Бандеру нацистським злочинцем

Польські експерти та громадські діячі спробують використати український досвід суду в справі Голодомору та визнати Бандеру і Шухевича злочинцями, винними у знищенні поляків.

Польський Європейський центр геополітичного аналізу спільно з Міжнародним інститутом новітніх держав ініціює подання до Польського національного суду позову, основною вимогою якого буде визнання провідника ОУН Степана Бандери та командира УПА Романа Шухевича нацистськими злочинцями.

Представники Польщі звинувачують Бандеру, який 22 січня посмертно отримав звання Героя України, та Шухевича винними у масових вбивствах понад 200 тисяч польських громадян у період з 1941 по 1945 роки.

Позивачі мають намір спиратися на український судовий прецедент у справі про Голодомор, коли судили організаторів геноциду українського народу, і розраховують на позитивне рішення Польського національного Суду.

Як зазначив президент Європейського центру геополітичного аналізу Матеуш Піскорський, "ми сподіваємося, що польські судді також швидко ухвалять судове рішення, як і їхні українські колеги щодо Голодомору".

"Без сумніву, ухвалення такого судового рішення допоможе зміцненню польсько-українських відносин, оскільки внесе юридичну визначеність у смутні моменти спільної польсько-української історії", - відзначив у свою чергу експерт Міжнародного інституту новітніх держав Ігор Камінник.

За даними київського офісу Міжнародного інституту новітніх держав, позов до Польського національного суду буде поданий у лютому 2010 року.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України 22 січня. Звання було надане "за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу". Державну нагороду отримав онук провідника Організації українських націоналістів Степан Бандера.

У жовтні 2007 року Ющенко присвоїв звання Героя України командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу. Це рішення викликало неоднозначну реакцію в українському суспільстві.

Читайте також:

В Росії надання Бандері звання Героя назвали ганьбою

Партія регіонів: звання Героя для Бандери розколює Україну

Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України

ВідеоПрисвоєння Бандері звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: