Польські урядовці їдуть на Львівщину вшановувати "жертв УПА"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Члени делегації заявили, що візит не має політичного підґрунтя.

Представники президента Польщі та уряду цієї неділі, 25 лютого, поїдуть на відзначення 74 роковин вбивства польського населення в Гуті Пеняцькій членами 14-ї дивізії СС «Галичина» та представниками УПА.

До України поїдуть віце-міністр закордонних справ Ян Дзєдзічак, президентський міністр Адам Квятковський та віце-голова Інституту національної пам’яті Кшиштоф Шваґжик, передає Польське Радіо.

Їх запросила римо-католицька парафія в Бродах.

Своєю чергою, члени делегації заявили, що візит не має політичного підґрунтя.

«Ми їдемо туди на релігійні заходи», – сказав один з міністрів.

Він додав, що нинішня криза в польсько-українських взаєминах не може бути приводом того, що польська влада відмовиться від вшанування пам’яті убитих в Україні поляків.

Нагадаємо, меморіал у Гуті Пеняцькій установили 12 років тому на згадку про вбитих поляків у часи Другої світової війни. На початку січня 2017 року невідомі підірвали цей меморіал та розмалювали його нацистською символікою. Його відновили протягом місяця коштом місцевої громади. Через два місяці після цього інциденту невідомі розмалювали образливими надписами та нацистською свастикою меморіал розстріляним у роки Другої світової війни полякам у колишньому селі Гутя Пеняцька. 

ВідеоСвіт сколихнуло рішення президента Польщі підписати "бандерівський закон"

Президент Польщі підписав так званий "антибандерівський закон". Дуда таким чином проігнорував заклики української влади та польської опозиції цього не робити. Його застерігали: підпис під скандальним документом, який запроваджує термін "злочини українських націоналістів" і за заперечення цього передбачає кримінальну відповідальність, різко погіршить відносини Києва та Варшави.

Світ сколихнуло рішення президента Польщі підписати "бандерівський закон"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції