Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Полювання" на громадських активістів: в Одесі скоєно вже 14 збройних нападів

На вихідних стріляли в Олега Михайлика.

В Одесі під поліцією - протести. Другий день поспіль люди вимагають об'єктивного розслідування замаху на життя громадського активіста Олега Михайлика. На вихідних у нього стріляли невідомі, куля пройшла поруч із серцем. Від початку року в місті було скоєно вже 14 нападів на громадських діячів. Замовників жодного з них досі не знайшли.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Нападники заскочили його біля воріт власного подвір'я. З двома кульовими пораненнями Олег Михайлик зміг лиш дійти до будинку - знепритомнів на порозі.

"Близько 21 години 30 хвилин Олег зателефонував дружині, сказав, що скоро буде вдома - у нього ще якась зустріч запланована. І буквально через 8 хвилин зателефонували сусіди і сказали, що Олег без свідомості", - каже товариш Олега Михайлика Олексій Костржицький.

Чоловік втратив багато крові. І дивом лишився живий. Куля пройшла за кілька сантиметрів від серця та травмувала легеню.

"Стан хворого стабільний. Вилучення чужорідного тіла відбувається після того, як стабілізується стан хворого і робиться це як правило в плановому порядку через 2-3 місяці", - говорить головний лікар Одеської міської лікарні Євген Григорьев.

Поранений Олег Михайлик - особа в Одесі відома. Громадський діяч, активно бореться із незаконними забудовами на узбережжі. Чи підозрює когось у нападі, невідомо. Він у реанімації, досі в тяжкому стані. І під цілодобовою охороною.

"Відучора охорона була туди виставлена, я особисто давав команду", - каже заступник начальника ГУНП в Одеській області Сергій Махотін.

ВідеоРозслідування нападу на Олега Михайлика вимагають активісти під обласною поліцією в Одесі

Протести під обласною поліцією в Одесі. Другий день поспіль люди вимагають об'єктивного розслідування замаху на життя громадського активіста Олега Михайлика. На вихідних у нього стріляли невідомі, куля пройшла поруч із серцем. З початку року у місті було скоєно вже чотирнадцять нападів на громадських діячів. Замовників жодного з них - досі не знайшли. 

Розслідування нападу на Олега Михайлика вимагають активісти під обласною поліцією в Одесі

Місце, де стався напад, - за рогом обласної поліції. Утім, правоохоронці на місце не поспішали, твердять друзі Олега. Сьогодні активісти знову вийшли на пікет під будівлю міської поліції. Кажуть, в Одесі від початку року це вже 14-й напад на активістів. Жоден до кінця не розкритий.

"Це свідчить про те, що або правоохоронні органи є некомпетентними і не в змозі розслідувати резонансні напади, або вони цього не роблять умисно, тобто покривають злочин", - каже громадський діяч Сергій Стерненко.

"Доки замовник не знайдений і він не поніс відповідальність, я вважаю, що злочин вважається вважається розкритим бути не може і градус нападів стає все вище, вище, вище і вище", - говорить громадський діяч, товариш постраждалого Ігор Бичков.

Однодумці Олега певні, що його хотіли саме вбити за активну громадську позицію.

"Один із ключових моментів – це відстоювання в суді злочинного зонінгу, завдяки якому можливі багаточисленні махінації з будівництвами", - каже товариш Олега Михайлика Олексій Костржицький.

До нападу через громадську діяльність активіста схиляються і в поліції. Але версій розглядають кілька.

"У слідства зараз п'ять версій. Перша версія пов'язана з його громадською діяльністю. Друга версія пов'язана з проблематикою щодо Золотого берега. Третя версія пов'язана з проблематикою щодо успіху. Четверта - особисті відносини. П'ята – невстановленими особами з хуліганських спонукань", - зазначив начальник ГУНП в Одеській області Дмитро Головін.

Скільки було нападників, досі невідомо. Єдине, що вдалось встановити - стріляли з пістолету системи "наган". А два тяжкі поранення активіста спричинила одна куля: вона пройшла крізь руку та влучила у груди.

Олена Черняєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції