Помаранчеві узгоджують майбутнього мера Києва

Юрій Луценко прогнозує, що уже в грудні парламент ухвалить рішення про перевибори мера Києва.

Леонід Черновецький і Юлія Тимошенко
УНІАН
Три впливових опозиційних сили в столиці розуміють ризик у разі розпорошення зусиль під час боротьби з чинним мером.
Депутат Київради Віталій Кличко повідомив, що фракції "Наша Україна", БЮТ та фракція блоку його імені ведуть переговори про висунення єдиної кандидатури на посаду Київського міського голови. Як передає УНІАН, про це він сказав сьогодні в інтерв’ю журналістам.

"Ми спілкуємось на цю тему, ми обговорюємо, я спілкуюсь з лідерами партій, і найближчим часом, я впевнений, що повинна бути одна кандидатура. Це необхідно, щоб не повторилась та ситуація, що склалась на минулих виборах (Київського міського голови)", - сказав Віталій Кличко.

Він зауважив, що цю кандидатуру обов’язково узгодять усі сторони, які беруть участь у переговорах.

Віталій Кличко також наголосив, що спільна і єдина мета демократичних сил, - щоб у столичну владу прийшли люди, "які не дивились би у власну кишеню і не розглядали Київ, як місце для самозбагачення, реалізації тільки своїх власних фінансових та особистих амбіцій".

За словами Кличка, нині важко спрогнозувати, коли саме демократичні сили узгодять єдину кандидатуру на посаду мера столиці, оскільки це залежить від багатьох моментів, зокрема й від розстановок сил у Верховній раді.

"Давайте ми пройдемо деякі поступальні кроки, спочатку буде узгоджена кандидатура прем’єра, спікера. Після цього ми зможемо безпосередньо перейти до перевиборів у Києві," - сказав депутат.

При цьому лідер блоку НУ-НС Юрій Луценко прогнозує, що парламент ухвалить рішення про переобрання мера Києва уже в середині грудня, а самі вибори можуть відбутися на початку наступного року. Про це він заявив у інтерв`ю "Газете по-киевски".

"Очевидно, що перше засідання Ради навряд чи відбудеться 15 листопада. Думаю, що рішення про переобрання мера може бути ухвалене парламентом у середині грудня. Вибори можуть відбутися не пізніше ніж через 60 днів після цього. А це означає - на початку наступного року", - зокрема сказав Юрій Луценко. При цьому він висловив думку про необхідність розмежування постів голови Київської міської держадміністрації і мера.

Крім того, Юрій Луценко сказав: "Є важливе зауваження. Зміни в закон повинні передбачати два тури виборів у всіх містах обласного підпорядкування. Це не наше ноу-хау, так роблять у всьому світі". У такому разі, на його думку, в узгодженого кандидата від демократичних сил буде шанс отримати 70-відсотковий результат на виборах мера. 

Як відомо, БЮТ і блок “Наша Україна - Народна самооборона” неодноразово заявляли про наміри організувати дострокові вибори мера Києва і столичної міської ради.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: