Помер найвідоміший український астроном, ім'ям якого назвали дві комети

Життя директора Київського планетарію обірвалося дорогою до Харкова.

У ніч проти 15 жовтня дорогою до Харкова на 80-му році життя помер директор Київського планетарію, професор Київського національного університету, доктор фізико-математичних наук Клим Чурюмов. Він був найвідомішим українським астрономом.

Свого часу у співавторстві він відкрив дві комети – Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовникова. Комета Чурюмова-Герасименко стала найвідомішою у світі. Саме на це мале небесне тіло вперше в історії людства 12 листопада 2014 року сів модуль з апарату Rosetta Європейського космічного агентства, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30. До комети апарат летів довгих 10 років.

"30 вересня 2016 року апарат "Розетта", що впродовж двох років вів спостереження за кометою з орбіти навколо її ядра, спустився на ядро комети і місію "Розетта" на цьому було завершено. Її результати оброблятимуться науковцями світу впродовж десятиліть. А команда експерименту "Розетта", включаючи й першовідкривачів, буде серед номінантів на Нобелівську премію", – ідеться в повідомленні Київського планетарію.

Нагадаємо, комета Чурюмова-Герасименко дала шанс розгадати появу житті на Землі.

Дорогою до Харкова помер всесвітньовідомий український астроном Клим Чурюмов

Першовідкривач однієї з найвідоміших у світі комети Чурюмова-Герасименко. Саме на це мале небесне тіло вперше в історії сів модуль Європейського космічного агентства. Професор, доктор фізико-математичних наук, директор Київського планетарію до останнього дня активно працював. Клим Чурюмов помер дорогою до Харкова, куди їхав у справах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: