Помер найвідоміший український астроном, ім'ям якого назвали дві комети

Життя директора Київського планетарію обірвалося дорогою до Харкова.

У ніч проти 15 жовтня дорогою до Харкова на 80-му році життя помер директор Київського планетарію, професор Київського національного університету, доктор фізико-математичних наук Клим Чурюмов. Він був найвідомішим українським астрономом.

Свого часу у співавторстві він відкрив дві комети – Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовникова. Комета Чурюмова-Герасименко стала найвідомішою у світі. Саме на це мале небесне тіло вперше в історії людства 12 листопада 2014 року сів модуль з апарату Rosetta Європейського космічного агентства, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30. До комети апарат летів довгих 10 років.

"30 вересня 2016 року апарат "Розетта", що впродовж двох років вів спостереження за кометою з орбіти навколо її ядра, спустився на ядро комети і місію "Розетта" на цьому було завершено. Її результати оброблятимуться науковцями світу впродовж десятиліть. А команда експерименту "Розетта", включаючи й першовідкривачів, буде серед номінантів на Нобелівську премію", – ідеться в повідомленні Київського планетарію.

Нагадаємо, комета Чурюмова-Герасименко дала шанс розгадати появу житті на Землі.

ВідеоДорогою до Харкова помер всесвітньовідомий український астроном Клим Чурюмов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: