Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Помер українець, який 64 роки тому був лідером повстання у ГУЛАГу

Порошенко заявив, що сприйняв цю звістку із глибоким сумом.

Президент України Петро Порошенко повідомив про смерть Євгена Грицяка, одного з літерів Норильского повстання проти режиму ГУЛАГу у 1953 році.

"Українці боролися та повставали — завжди і всюди, де було порушення базових прав людини. Одним із таких епізодів у світовій історії залишиться Норильське повстання 1953 року проти нелюдського творіння Сталіна — концтаборів ГУЛАГу", - написав Порошенко у Facebook.

Президент назвав Грицяка "безстрашним лідером" повсталих політичних в'язнів.

"З глибоким сумом сприймаємо цю звістку, але і з глибокою вдячністю збережемо його приклад як незламність духу та волю до боротьби за свободу у найгірших обставинах", - зазначив Порошенко.

Євген Грицяк – один з організаторів грандіозної акції спротиву в системі таборів ГУЛАГу. Цей чоловік записався у лави українського спротиву ще на початку 1940-х. Потім відслужив у Червоній Армії і навіть отримав медаль "За відвагу". У 1949-му був арештований НКВД за співпрацю з ОУН і потрапив до таборів ГУЛАГу.

За ґратами він виробив власну систему йогівського дихання, яка дозволила йому за гратами пережити голод, холод і катування. Інтерв'ю з Грицяком, яке він дав ТСН.Тижню за два роки до своєї смерті, дивіться нижче.

Відео 62 роки тому українець організував повстання у концтаборі

Залиште свій коментар

Вибір редакції