Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Помер видатний український конструктор ракетно-космічної техніки

Прощання з ним відбудеться завтра.

У Дніпрі в четвер, 12 грудня, помер Володимир Команов - Герой України, який значну частину свого життя приділив космосу і був головним конструктором ракетно-космічного напряму КБ "Південне". Влітку українцю виповнилося б 82 роки.

Про це повідомили у державному конструкторському бюро "Південне".

"На 82-му році пішов з життя Володимир Геннадійович Команов - Герой України, головний конструктор ракетно-космічного напряму КБ "Південне" (1986-1996), заступник генерального конструктора по програмі "Морський старт" (1996-2003)", - йдеться в повідомленні.

Володимир Команов - є Героєм України та Почесним громадянином Дніпра. Він також лауреат Державної премії України, заслужений машинобудівник України. Попрощаються із видатним українцем в Дніпрі 13 грудня.

Зазначимо, що Команов брав участь в розробці нових методів і засобів телеметричних вимірювань при пусках ракет шахтного базування. Здійснював технічне керівництво розробкою, експериментальним відпрацюванням, льотними випробуваннями і здачею в експлуатацію космічних ракетних комплексів "Циклон-2", "Циклон-3", "Зеніт-2", "Енергія-Буран". Також під його керівництвом українські конструктори адаптували наземний ракетний комплекс "Зеніт" до морських умов за проєктом "Морський старт". 

Нагадаємо, раніше крилата ракета Р-360 комплексу РК-360МЦ "Нептун" успішно пройшла випробування. Снаряд пролетів кілька сотень кілометрів із потрібною траєкторією. 

Відео Удосконалену крилату ракету "Нептун" успішно випробували на Одещині

Ракетний комплекс "Нептун", повідомляють у концерні "Укроборонпром", отримав і нову головку самонаведення, і удосконалений двигун. Однак, найважливіша новація – це новий радіовисотомір, завдяки якому значно зменшилася висота польоту. Тепер ракета летить практично над землею, через це противнику значно складніше виявити та перехопити її.    

Удосконалену крилату ракету "Нептун" успішно випробували на Одещині

Залиште свій коментар

Вибір редакції