Помічник держсекретаря США: вибори в Україні не були чесними

Представник Вашингтону пояснив, що для України критично важливо мати такий виборчий закон і кодекс, які б відповідали міжнародним стандартам.

Помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Філіп Гордон заявив, що місцеві вибори в Україні не були чесними та демократичними.

"Ми вважаємо, що ці вибори не відповідали стандартам відкритості і чесності, на відміну від президентських виборів, наприклад, які пройшли раніше цього року", - зауважив Гордон.

Він нагадав, що віце-президент США Джо Байден вів мову з президентом Віктором Януковичем про важливість дотримання принципів демократичних реформ.

"Я думаю, що світ, Європейський союз і США уважно стежили за перебігом місцевих виборів в Україні, тому й заявляю, що ми не вважаємо, що вони відповідали демократичним стандартам", - наголосив Гордон.

Він пояснив, що для такої держави, як Україна, котра будує демократію і забезпечує участь у цьому всіх зацікавлених політичних сил, критично важливо мати такий виборчий закон і кодекс, які б відповідали міжнародним стандартам.

"Наскільки ми знаємо, здається, такого закону й кодексу в Україні немає. Ми вже сказали про це українській владі. Ми готові допомогти Києву в цьому, у впровадженні в життя, у процес виборів на місцях і в національному масштабі, саме такого виборчого кодексу, щоб ці вибори відповідали стандартам, які, як ми й вони в Києві знаємо, необхідні для успіхів демократії", - пообіцяв він.

"Узагальнюючи, скажу, що українська влада заявила нам про своє бажання просувати демократію, і ми хочемо співпрацювати з нею у цьому напрямку", - резюмував представник США.

Нагадаємо, вибори до місцевих органів влади в Україні пройшли 31 жовтня. Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Кетрін Ештон висловила стурбованість повідомленнями про порушення, які мали місце під голосування.

Європейська народна партія також висловила розчарування місцевими виборами в Україні. Натомість спостерігачі з СНД не побачили порушень на виборах.

З результатами виборів можна ознайомитися тут.

Читайте також:

Янукович створив комісію зі зміцнення демократії

Євросоюз стурбований порушеннями на виборах в Україні

Янукович визнав, що вибори пройшли з недоліками

Європейські ЗМІ: Україна – держава убогих і злочинців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: