Помічник Горбаля давив машиною пікетувальників проти русифікації (відео)

Під час мітингу під Львівською облдержадміністрацією помічник голови Львівської ОДА намагався розігнати протестувальників, наїжджаючи на них машиною. Одній людині переїхали ногу.

У Львові під час пікету проти утисків української мови та русифікації України молодий чоловік, наїжджаючи автомобілем на протестувальників, намагався їх розігнати.

При цьому в "Нашій Україні", яка була організатором акції, заявили, що згодом ця особа представилась помічником голови Львівської ОДА Василя Горбаля.

"Чоловік намагався "розіпхати" пікет капотом свого автомобіля. Після того, як він наїхав на ногу одному з протестувальників, зав'язалась словесна перепалка, в якій помічник Горбаля нецензурною лайкою почав ображати пікетувальників", - стверджують у "Нашій Україні.

Ситуація, за їх даними, виправилась після втручання правоохоронців, які зупинили правопорушника і зафіксували даний інцидент. Депутат Львівської облради від "Нашої України" Олесь Старовойт наголосив, що звертатиметься до начальника ГУ МВС у Львівській області з вимогою провести розслідування цього інциденту.

Акція "Нашої України" була підтримана громадськими і політичними організаціями, зокрема, такими як Конгрес українських націоналістів, Спілка ветеранів, Спілка політичних в'язнів України та іншими.

"Ми собі навіть не уявляємо, яка загроза нависла над українством, адже втратити мову як мову офіційну, мову державну - це фактично втратити країну. Завтра тут буде "русский мур", російський інформаційний простір. І так українська мова є незахищеною в нашій державі, а якщо буде прийнятий ще й новий закон про мови, тоді українська мова буде фактично витіснена з будь-якого офіційного спілкування в країні", - сказав Старовойт.

Він висловив переконання, що дана акція не є передвиборчим піаром, а темою, яка усіх об'єднує.

"Всі без винятку українські політичні сили повинні об'єднатися і разом з нами стати за те, щоб не допустити прийняття цього закону" - сказав Старовойт.

За його словами, ця акція дає старт всеукраїнській кампанії непокори, яка має на меті захистити українську мову від утисків.

Свої вимоги ініціатори акції відправили президенту Віктору Януковичу і голові Львівської ОДА Василю Горбалю.

7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект Закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Цей законопроект передбачає надання російській мові право вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності та фактичне визнання двомовності України на офіційному рівні.

Читайте також:

Ющенко розкрив плани "російських шовіністів" щодо України

Литвин закликав "не збуджувати" людей російською мовою

ПР: Україна все одно буде двомовною

Мер Миколаєва судиться за право виступати російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: