Помилка чи чергова житлова афера?

Жителі 24-х квартир на вулиці Березняківській, 12 у Києві виявили, що їх приватизоване житло хтось заклав у банк.

Жителі 24-х квартир на Березняківській, 12 виявили, що їх приватизоване житло хтось заклав у банк.

Ще не встигли затягнутися рани після кривавого конфлікту на вул. Березняківській, 12 проти забудови у дворі, як жителі 24-х квартир цього будинку дізнались, що знову потрапили в халепу.

Будинок
Архів
Можливо, у Києві відбулася чергова житлова афера (Зображення: hotcom.niann.ru)
З'ясувалося це абсолютно випадково. 11 вересня Віктор Гусаров збирався оформити дарчу на свою квартиру в нотаріальній конторі, але виявилося, що його квартира закладена. Нотаріус, яка повідомила Гусарову про це, повідомила, що ще 23 квартири в його будинку (з 1-ї по 24-у – до 4-го поверху першого під'їзду) теж закладені.

Віктор з'ясував, що товариші по нещастю ні про що навіть не підозрюють. Жителі відправили запит до Міністерства юстиції. Виявляється, ще 29 грудня 2006 року ці квартири заклало якесь ТОВ "Інвестгарант" в банку "Київ" – під кредит на суму €1 млн. під 18% річних. При цьому вказана загальна вартість квартир – вдвічі менша: 3,5 млн. гривень. А термін виконання кредитних зобов'язань зовсім близько – 18 грудня поточного року.

Коли мешканці дізнались, що їм світить до Нового року опинитися на вулиці, вони спробували розібратися в тому, що відбувається самостійно.

– Але ми не змогли додзвонитися у фірму "Інвестгарант": номери, знайдені в довідниках і Інтернет-ресурсах, тепер належать іншим фірмам, – розказує власниця однієї з потерпілих квартир Олена Беленко.

Жителям вдалося знайти тільки нотаріуса, що реєстрував цю операцію. Проте, Ірина Сень-Силка заявила мешканцям лише те, що всі документи в порядку, але пред'явить вона їх тільки прокуратурі. Коли нотаріусу подзвонила "Газета по-київськи", вона не захотіла нічого говорити, а відразу направила журналістів до забудовника.

– Все почалося із забудови у дворі удома № 12, – говорить директор ТОВ "Інвестгарант" Ольга Григоренко. – Земля виділялася СК "Кроун" за рішенням Київради за адресою Березняківська, 12. Але є житловий будинок за тією ж адресою. Тобто земельній ділянці треба було додатково привласнити або букву – "12-а" або написати через дріб – 12/1, щоб не вийшло два будинки за однією адресою. Цього зроблено не було, тому в документах виникли помилки. У грудні минулого року "Кроун" поступився нам правами замовника. Для того, щоб розрахуватися за проектну документацію, ми брали іпотеку, заклавши в банку 24 квартири майбутнього будинку. Їх і внесли в Єдиний реєстр заборони на відчуження об'єктів нерухомого майна як заставні, які не можна продати, купити, обміняти. Але в реєстр унаслідок помилки з адресою все-таки потрапили не квартири будинку, який ще не побудований, а реально існуючі квартири з прізвищами мешканців з будинку №12.

Мешканці подали заяву в районну прокуратуру, у якої є 10 днів на розгляд питання. Захищати інтереси мешканців узялася юридична громадська організація "Київ-3000". Там вважають, що виселення "Березняківцам" все-таки не загрожує.

– Довести в суді непричетність жителів до застави квартир достатньо просто, – говорить начальник юридичної служби організації Олександр Атаманенко.

На його думку, насправді ніякого будівництва на Березняківській, 12 і не планувалося, а схема махінації виглядає так: забудовник бере у банку кредит на будівництво будинку. Але ніякі роботи на виділеній землі не ведуться. "Чому?", – питає банк. Не "домовилися з жителями", – відповідає фірма-забудовник і з цієї причини може тягнути час достатньо довго. А ближче до терміну повернення кредиту зникає з поля зору банку, залишивши його з чужими квартирами.

Є також інші нюанси. Чому банк видав таку значну суму іпотеки під заставу, удвічі менший, ніж сам кредит? Чому нікого не насторожив той факт, що в закладених квартирах вже прописані мешканці? Нарешті, як забудовник збирається повертати 1 млн. євро, якщо не тільки не почате будівництво, але і саме землевідведення відмінне рішенням Київради?

На це в "Інвестгаранті" журналістам лише пообіцяли "порозумітися з банком і розв'язати цю проблему".

До речі, в приймальні самого банку "Київ", що видав цей кредит, вчора ніхто не знімав трубку. Коли ми стали звертатися в іпотечні центри інших банків, щоб з'ясувати хоча б, який пакет документів потрібен для оформлення кредиту під заставу відразу декількох квартир в будинку, вони коментувати не стали. На думку фахівців інших банків, можливо, були порушені умови оформлення операції. Наприклад, не були нормально перевірені документи права власності на квартири.

ВідеоКвартирна афера в Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: