Помилкове розпаювання землі?

На Чернігівщині в селян відбирають земельні акти. Їхні ділянки неподалік від села Смяч зараз оцінюють у 19 мільйонів гривень.

На Чернігівщині в селян відбирають земельні акти. Їхні ділянки неподалік від села Смяч, площею більше трьох гектарів, зараз оцінюють у 19 мільйонів гривень. Мешканці підозрюють, що столичні бізнесмени збираються там будувати мисливський готель. Місцева влада переконує, що землю взагалі розпаювали помилково, адже територія археологічна пам'ятка.

В селі Смяч на Чернігівщині вже вісьмох жителів позбавили права на землю. Підозри ведуть селян до сільради.

Пролити світло на темну земельну історію просять сільського голову. На порядку денному - чутки. Перша в рейтингу – історія про столичних бізнесменів. Мовляв на селянських паях комерсанти побудують елітний готель для мисливців.

Ані будівництва, ані городів - на проблемні ділянки робить вилазку голова сільради. Тетяна Лисенко пригадує паї видавали іще у 2002-му. Відтоді ландшафт на околиці селища не змінюється. Якби акти не забрали - селяни про цю неродючу землю й не згадали б. А головне - акти в селян відбирають, бо це поле і дві посадки - археологічна пам'ятка - поселення Растереб.

Нині це болото. Утім 1000 років тому тут ходили величезні човни. На березі водойми колись стояло поселення давніх слов'ян. Уламки старовинного посуду знайшли під Смячевим. Начальник Чернігівської археологічної інспекції Валентина підраховує ймовірні збитки. Якби селян пустили на історично-цінну землю - шкоди б було на 19 мільйонів гривень.

Матеріали справи міліціянти передають до прокуратури. Посадовцям земельного райуправління світить до 5 років позбавлення волі - у разі якщо доведуть неправильний розподіл землі через недбалість. І до 10 років тюрми, якщо археологічну пам'ятку вони розпаювали навмисно. В земельному управлінні нині тихо. Тут лише один аргумент проти обвинувачень - просто помилились.

ВідеоУ селян відбирають землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: