Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поминальний тиждень: охоронці цвинтарів радіють, що українці почали рідше пиячити на могилах

Раніше влаштовували навіть танці.

В Україні цими вихідними розпочався поминальний тиждень. На кладовища йдуть мільйони людей, через це по всій країні посилили заходи безпеки. Триватимуть вони до 18 квітня.

Людмила несе на могилу живі квіти. Із собою лише яблука і кілька бутербродів. Каже, гучних учт на могилах не розуміє.

«На цвинтарі рекомендується не турбувати небіжчиків, часто не треба ходити», - каже жінка.

Комунальники на Лісовому кладовищі столиці  намагаються впоратися зі сміттям, його завжди багато після напливу відвідувачів. Зі Звіринецького вивезли 80 контейнерів.

«Ще звечора всі ці контейнери були геть заповненні сміттям. Дирекції довелось працювати всю ніч, аби забезпечити комфорт сьогоднішнім відвідувачам», - кажуть комунальники.

ВідеоУкраїнці змінили традиції вшанування близьких на поминальні дні

В Україні цими вихідними розпочався поминальний тиждень. На кладовища йдуть мільйони людей, через це по всій країні посилили заходи безпеки. А адміністрація кладовищ відзначає, що сьогодні українці змінили своє ставлення до поминальних днів.

Українці змінили традиції вшанування близьких на поминальні дні

Усе що лишають відвідувачі з їжі, на Лісовому кладовищі старанно збирають прохачі. Їх нині на цвинтарі ледь не більше, ніж родичів померлих. Із напханими сумками разом із дітьми обходять кожну могилу. Залишені стакани теж допивають. За давньою звичкою люди таки несуть на кладовище горілку. Кажуть, головне, аби без «перебору». Як на відомій фотосесії з Луганщини в 90-ті. Тут і хода напідпитку, і падіння, і сон посерд могил.

Михайло Іванович тридцять років головує на столичному Звіринецькому кладовищі. Знає всіх відвідувачів та де хто похований.

Каже, нині люди поводяться значно стриманіше.

«Раніше люди йшли заради п'янки, зараз прийшли вже до більшого розуміння, що це родичі, близькі і потрібно гідно поводитись. Були часи, що навіть танці влаштовували, напивалися до межі, контингент змінився, менталітет став вище», - каже доглядач.

Утім попри все, в усіх містах посилили заходи безпеки. Поблизу кладовищ за порядком стежитимуть понад 14 тисяч правоохоронців. Поки що поминальні дні минають без ексцесів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції