Понад 150 українців судяться з Чехією

Вісім місяців понад 30 тис. українців дзвонили в приватне чеське агентство, що дозволило йому заробити понад 9 млн крон.

161 українець буде судитися з Чехією, вимагаючи матеріальної компенсації. Кожний заплатив за телефонне замовлення відвідувань львівського консульства 310 крон приватному чеському агентству.

Приватне агентство було обране Посольством Чехії в Україні без оголошення обов'язкового конкурсу. За даними чеського телебачення, агентство належало Властімілу Валенті, який є другом Посла в Україні Ярослава Башті. Як повідомляється, за вісім місяців своєї діяльності до агентства зателефонувало понад 30 тис. українців, що дозволило агентству заробити на охочих відвідати львівське консульство, понад 9 млн крон, тобто 360 тис. євро.

На думку адвоката обдурених українців Яна Копржіві, плата за дзвінок є абсолютно незаконною, а на думку омбудсмена Отакара Мотейла, і аморальною. Празький міський суд, який прийняв колективну скаргу 161 українця на Чеську республіку, вперше, як сказала його спікер, стикається з такою справою. Клієнти Копржіві перш ніж йти до суду, звернулися у Міністерство закордонних справ, яке і дозволило львівському консулу Ладіславу Граділу, користуватися послугами приватного агентства, але їхню скаргу було відхилено.

Як повідомив працівник прес-служби МЗС Іржі Бенеш, Граділ вже не очолює львівське консульство, і, таким чином, питання вичерпане. Але чеські журналісти допускають, що випадок з українцями є класичним прикладом корупції, яка панує в деяких закордонних представництвах Чехії.

Читайте також:

Українці перестали їсти і вчитися

Естонія частково скасує візи для України

ЄС скасовує візи для Сербії, Чорногорії та Македонії

Шенгенські візи для українців не подорожчають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: