Понад 62 тис. українців вакцинувалися від COVID і 270 тис. стали до черги: чому люди не поспішають на щеплення

Понад 62 тис. українців вакцинувалися від COVID і 270 тис. стали до черги: чому люди не поспішають на щеплення

Фото: Associated Press

До кінця квітня Міністерство охорони здоров’я планує зробити 367 тисяч щеплень від COVID-19

Понад 62 тисячі українців вакцинувалися від коронавірусу. До кінця квітня Міністерство охорони здоров’я планує зробити 367 тисяч щеплень від COVID-19. Утім, одні записуються до черги та чекають на першу ж можливість вакцинуватися, але інші - навідріз відмовляються.

Чого бояться люди та яка ситуація в країнах, де вже вакцинувалася половина населення, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Більшість із щеплених українців - це медики, які були в першій черзі на вакцинацію. Загалом безкоштовно препарат введуть вісьмом категоріям українців. Ті, хто не входить до жодної із груп ризику,  можуть записатися до листа очікування. "Перший варіант - це через мобільний застосунок "Дія". Другий - через портал та контакт центр. Через контакт центр МОЗ можуть реєструватися ті, хто не хоче користуватися ІТ, або ті, хто хоче записати батьків, або якщо людина впринципі не має смартфону", - каже керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік.

До листа очікування вже записалися понад 270 тисяч людей. Найбільше охочих вакцинуватися в Києві, Дніпропетровській та Львівській областях. Ті, хто записалися, не отримують порядковий номер у черзі. Його визначать уже згодом, після спеціального повідомлення. "Ми будемо повідомляти людину про те, коли їй буде доступна можливість обрати дату вакцинації, час вакцинації та конкретний пункт щеплення", - додав він. 

Проте нині темпи вакцинації в Україні швидкими назвати не можна, а деякі лікарі навідріз відмовляються робити щеплення. Медична експертка ЮНІСЕФ  Катерина Булавінова розповідає: часто усе через брак інформації. "Якщо у людини є якісь супутні захворювання, то вона починає побоюватися. Люди заспокоюються, коли їм пояснюють: цю вакцину робили для людей літнього віку, для людей з супутніми захворюваннями тощо", - каже вона. 

Чому українці не поспішають робити щеплення від коронавірусу

Чому українці не поспішають робити щеплення від коронавірусу

Ще одна причина відмови від вакцинування – недовіра до препарату. Проте чекати на інший не варто, впевнена Катерина Булавінова: "Коронавірус може вбити раніше, ніж ви дочекаєтеся якогось бренду. Для мене достатньо того, що препарат дозволений ВООЗ".

Не чекають, а вакцинуються жителі Ізраїлю, запевняє лікар Борис Бриль, який працює в одній із тамтешніх лікарень. За його словами, нині дві дози вакцини вже отримали майже половина мешканців країни. В Ізраїлі планують завершити вакцинацію вже за два місяці. Наразі утримуються від щеплення лише, ті хто перехворів на коронавірус, атакож люди,  які мають протипоказання."У нас відкриті ресторани,  торгові центри. Ми повернулися до звичайного життя", - розповів він. 

Ті, хто зробив щеплення, отримують спеціальну електронну довідку. Нині у запровадженні паспортів вакцинації найбільше зацікавлені країни, економіка яких залежить від туризму. В Україні ж, він може з'явитися після того, як свої ідеї представить Євросоюз. Наразі єдиного, уніфікованого документа не існує.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація