Понад 80% українців відчули кризу

82,2% українців відчувають економічну кризу в державі, чверть населення готова довірити керівництво виходом із кризи Віктору Януковичу, ще майже чверть - Юлії Тимошенко.


Такі дані соціологічного опитування, проведеного Національним інститутом стратегічних досліджень. Директор Інституту Юрій Рубан заявив, що на сьогодні переважна більшість громадян вважають, що українська економіка знаходиться у кризовому стані через внутрішні причини, а світова фінансова криза посилює її.

Більшість опитаних вважає, що саме уряд мав попередити економічну кризу. Так відповіли 63,2% українців. 16,7% респондентів вважають, що це мав зробити президент, 12,1% - Верховна рада. Не визначились 8% опитаних.

Водночас нинішні дії уряду з подолання кризи більшості опитаних не подобаються. Лише 16% українців вважають, що дії уряду покращують ситуацію в економіці, решта переконані, що його дії погіршують економічну ситуацію (38%), або суттєво на неї не впливають (36,4%).

Лише 6,5% респондентів вважають, що українська економіка перебуває в нормальному стані, але на неї негативно впливає світова фінансова криза, а 1,9% взагалі вважають, що на нашу економіку світова криза істотно не впливає.

За словами Рубана, 67,4% громадяни песимістично оцінюють перспективи розвитку економіки у 2009 році й можливість подолання економічної кризи без вирішення політичної. Лише 10,7% не пов’язують ці два процеси.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: