Понад 800 заходів, 13 тисяч правохоронців й заборона серпа і молота: як стежитимуть за порядком 8-9 травня

Понад 800 заходів, 13 тисяч правохоронців й заборона серпа і молота: як стежитимуть за порядком 8-9 травня

УНІАН

За використання забороненої символіки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, нагадали в Нацполіції.

8 і 9 травня — в День памʼяті та примирення та 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — близько 13 тисяч правоохоронців стежитимуть за громадським порядком на вулицях.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції. 

На 8 травня в країні заплановано 341 захід за участю понад 13 тисяч громадян. За порядком стежитимуть понад 2 тисячі поліцейських, військовослужбовців Національної гвардії і курсантів МВС.

На 9 травня очікується 555 заходів за участю понад 60 тисяч людей. Стежити за порядком будуть 7,3 тисячі поліцейських і 3 тисячі нацгвардійців, а також курсантів МВС.

Крім цього, від 9 до 11 травня відбуватимуться поминальні дні, тож багато громадян виїжджатимуть на кладовища. На дорогах державного і місцевого значення посилено працюватимуть наряди патрульної поліції.

Правоохоронці також нагадали про заборону на використання комуністичної та нацистської символіки. Їхнє використання передбачає:

  • адміністративну відповідальність – стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.  
  • кримінальну відповідальність – стаття 436 -1 Кримінального кодексу України – виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до п’яти років.
Національна поліція Києва