Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Понад два мільярди гривень потрібно для ліквідації паводку на Прикарпатті: які суми і за яких умов отримають

Понад два мільярди гривень потрібно для ліквідації паводку на Прикарпатті: які суми і за яких умов отримають

Через негоду в регіоні досі залишаються підтопленими майже три сотні будинків.

Понад два мільярди гривень потрібно, щоб подолати наслідки затопленого Прикарпаття. Через негоду в регіоні досі залишаються підтопленими майже три сотні будинків. Чотири села, де на дороги зсунувся ґрунт, відрізані від сполучення, а до 12 - під'їзд обмежений.

Як люди ліквідують наслідки паводку та чи отримають компенсації — у сюжеті ТСН.Ранок.

На ногах усе село Білі Ослави. Люди допомагають одне одному. На руках у Світлани четверо дітей, чоловік помер. В її хаті добу води було по пояс. Чоловіки зривають підлогу та вичищають з-під неї намул. Решта відмиває меблі. Обійстя Струків перетворилося на пустку. Коли бурхливий потік, пішов на їхню хату, люди тікали через вікна, бо у двері вже била вода.

На іншому кінці Білих Ослав будинки ніби цілі, але зависли над проваллям. Бурхливий потік за лічені хвилини зірвав берег. Укріплення не витримали.

Компенсації люди таки отримають, повідомили в облдержадміністрацї. Суми не озвучують, але відомо, що вони будуть різні. На відміну від 2008 року, ретельно перевірятимуть не тільки документи, що підтверджують збитки, але й цільове використання грошей. Бо 12 років тому хтось кошти не доотримав. Інші ж замість того, аби відбудовувати хату, покупляли автомобілі або квартири дітям у місті. Самі ж залишилися у старих будинках і зараз їх топить знову.

Грошей, які виділив уряд на ліквідацію наслідків повені, за словами речника очільника області, Прикарпаття ще не отримало. Але відновлювальні роботи вже йдуть повним ходом. У Білих Ославах бурхлива вода зірвала берег і зруйнувала наче невеликий шматок дороги, але просто перед мостом, а тому утворилося непроїзне провалля. Зараз уся проблема у камені, яким треба засипати провалля. На кар'єрі величезні черги, адже за каменем туди їдуть з кількох районів, які накрила повінь.

Відео На подолання наслідків затопленого Прикарпаття потрібно понад два мільярди гривень

Понад два мільярди гривень потрібно, щоби подолати наслідки затопленого Прикарпаття. Таку суму збитків оголосив голова Івано-Франківської ОДА.  Через негоду в регіоні досі залишаються підтопленими майже три сотні будинків. Чотири села, де на дороги зсунувся ґрунт, відрізані од сполучення. До 12-х - під'їзд обмежений. В одному із сіл, де заручниками негоди залишаються тисячі людей, побувала ТСН.

На подолання наслідків затопленого Прикарпаття потрібно понад два мільярди гривень

Прогнози синоптиків тим часом не надто оптимістичні. Через сильні зливи, що сунуть на Прикарпаття, загрожують новими підтопленнями та зсувами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції