Понад розуміння нормальної людини: звільнений з полону Асєєв охарактеризував тортури в бойовиків ОРДЛО

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Понад розуміння нормальної людини: звільнений з полону Асєєв охарактеризував тортури в бойовиків ОРДЛО

Говорити про це відверто він поки що не готовий.

Звільнений напередодні Нового року блогер і журналіст Станіслав Асєєв поспілкувався з журналістами. Раніше він писав для українських видань статті про життя в окупованому Донецьку, і за це у травні 2017 року бойовики його заґратували, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Вирок" журналісту винесли торік – 20 років тюрми. Один із часописів, для яких писав Асєєв, вивісив на своєму фасаді в Києві банер на його підтримку. Сьогодні Станіслав сам його зняв. Трохи блідий, але бадьорий, Асєєв переконує, що почуває себе добре. Але за п’ять днів на волі, зізнається, досі не може звикнути до натовпу людей і вогнів на вулицях Києва. "Зайдеш у супермаркет – бачиш таку кількість товарів. Печиво – там ми його ділили на всіх і діставалося по шматочку. А тут все в необмеженій кількості", - каже звільнений з полону.

Звільнений з полону блогер і журналіст Станіслав Асєєв поспілкувався з журналістами

Звільнений з полону блогер і журналіст Станіслав Асєєв поспілкувався з журналістами

Із початком війни Станіслав залишився жити в Макіївці через родину – не міг покинути маму саму з двома старенькими бабусями. І почав писати для різних видань під псевдонімом "Станіслав Васін" правду про життя в окупації. В середині 2017-го він раптом пропав, а далі на російському телеканалі з’явилось відео, де Стас розповідає, що працював на українську розвідку. Зараз пояснює: на те інтерв’ю був змушений піти, бо бойовики погрожували розправитись з близькими. Тему тортур він просить зараз не чіпати, лише узагальнює - те, як катують бойовики, не всі готові навіть уявити: "Ще слід переконати людей на цій території, що таке взагалі можливо в центрі Донецька в 2019 році".

Він іде в редакцію "Українського тижня", щоби поставити символічну крапку свого полону. Лише кілька рухів ножем - і банер у руках Асєєва. Він пише на ньому слова подяки і знову йде на вулицю роздавати інтерв’ю. Забирати банер зі своїм обличчям і намальованими поверх нього ґратами Асєєв не хоче. Головний редактор часопису через це не засмучується. "Я думаю, десь на стіні в редакції залишимо, як дорогу річ", - каже Дмитро Крапивенко.

А Стас роздає автографи на книжці, яку зібрали з його статей з окупації, і зізнається, що поки на майбутнє він нічого не планує. "Я все ще дивуюся новим телефонам. Зараз говорити про якусь роботу досить складно", - каже він.

Кореспондентка ТСН Мар’яна Бухан

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація