Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Понад сорок країн готові відправити миротворців на Схід України - Порошенко

Серед них країни "Великої вісімки".

Більше сорока країн погодились взяти участь у миротворчій місії на Донбасі.

Про це повідомляється на сайті президента України.

Зокрема, до миротворчої місії можуть долучитись Канада, країни "Великої сімки", а також Австрія, Швеція і Фінляндія.

Як зазначив Петро Порошенко, останнім часом думка щодо запровадження в Україні місії під егідою ООН кардинально змінилася, адже ще півтора-два роки тому "світ слухати не хотів про миротворців".

"І ти не можеш, шановний пан Путін, або не шановний, пояснити світу, а чому ж ти проти (миротворців – Ред.)", - заявив президент. Так, на думку Порошенка, саме на президенті РФ особисто лежить відповідальність за щоденні вбивства українських військових і цивільних, а також за розгортання війни і агресії проти України.

Він наголосив, що Володимир Путін може дуже легко припинити загибель мирних людей та українських військових, не застосовуючи право вето під час прийняття рішень в Радбезі ООН.

Також Петро Порошенко акцентував на тому, що мандат миротворців має розповсюджуватися на всі окуповані території. Він нагадав "дивну" пропозицію від РФ застосовувати миротворців як ескорт для спостерігачів ОБСЄ. "У нас потрібна повноцінна миротворча місія, яка буде мати мандат, повноваження і можливості щодо роззброєння незаконних збройних формувань", - сказав президент.

На його думку, миротворці також сприятимуть початку політичного врегулювання через місцеві вибори, в яких зможе взяти участь українська сторона. "Той, хто проти миротворців – той за війну. І ми не допустимо, щоб українців вбивали", - наголосив глава держави.

Президент зазначив, що Україна готова негайно винести це питання на голосування Радбезу "як тільки Росія прийме позицію всього світу". Задля практичної реалізації проекту президент особисто звернувся до Генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша.

Нагадаємо, Порошенко назвав точну дату завершення АТО та початку нової операції на Донбасі. На Сході України розпочнеться операція Об'єднаних сил.

ВідеоТуреччина підтримує введення миротворців ООН на Донбас

У Стамбулі Петро Порошенко зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоґлу. Турецька сторона заявила, що підтримує розгортання миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу, та навіть готова взяти в ній участь.

Туреччина підтримує введення миротворців ООН на Донбас

Залиште свій коментар

Вибір редакції