Поновлення сертифікації і величезні акцизи: що розповідають в уряді про розмитнення "євроблях"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Кабміні підбили підсумки пільгового періоду розмитнення "євроблях".

22 лютого спливає термін пільгового періоду розмитнення автомобілів на єврономерах, коли власники так званих євроблях мають можливість оплатити тільки половини ставки акцизного податку. Легалізувати "євробляху" можна буде ще до травня, але за повним тарифом. Після травня власників нерозмитнених авто правоохоронці почнуть штрафувати.

Станом на 19 лютого від 25 листопада 2018 року в Україні було розмитнено 124 тисячі "євроблях". Йдеться про авто, які були ввезені в Україну від 1 січня 2015 року. Власники таких авто сплатили до бюджету 7,67 мільярда гривень: 700 млн грн митних платежів, 2,3 мільярда гривень податку на додану вартість, 3,8 мільярда гривень акцизного податку та 900 мільйонів гривень штрафних санкцій. Всього ж за період набрання чинності нових правил ввезення іноземних авто митницями ДФС було оформлено 195,2 тис. транспортних засобів, за які було уплачено близько 11 млрд грн.

У середу, 20 лютого, в.о. заступника голови Державної фіскальної служби Віктор Кривіцький та заступник міністра фінансів України Сергій Верланов підбили підсумки розмитнення авто на іноземній реєстрації.

Пільговий період подовжуватись не буде

Тим, хто сподівався на подовження пільгового періоду розмитнення автівок, ввезених з-за кордону, все ж таки доведеться вкластися у терміни, прописані в законі, оскільки уряд не подовжив пільгового періоду, зазначеного там.

"Стосовно подовження, то було ухвалене рішення не подовжувати пільговий період. Уряд, і президент, і профільний комітет лишилися на тій позиції, яка була зафіксована у законі. Стосовно другого питання, на нашу думку, теж спостерігаючи за трендом, по кількості автомобілів і до тієї спроможності, яку на сьогоднішній день видають регіональні митниці, то усі бажаючі зможуть скористатися цим правом", - зазначив Верланов.

20-22 лютого робота митниць буде подовжена

20, 21 і 22 лютого всі митниці ДФС працюватимуть до опівночі. До цього вони працювали до 22:00. Тобто, всі громадяни, які встигли подати декларації до 00:00 і у них не буде проблем з документами, будуть оформлені. Навіть якщо митники не встигнуть їх оформити саме 22 лютого - вони будуть оформлятися протягом наступних днів.

Кривицький уточнив, що максимальний штраф, що стягуватиметься митницями за несвоєчасне розмитнення авто на єврономерах, становитиме 170 тис. грн, а також штраф за порушення вимог Митного кодексу збільшиться з 8500 грн до 17 тис. грн.

Зниження акцизної ставки очікувати не варто

"Ми до 2022 року зробили нульові ставки мита і ПДВ на електромобілі. Це наша концепція, ми це підтримуємо, ми поділяємо цей тренд і нам як уряду хочеться бачити більше "зелених" автомобілів на вулицях. Стосовно доступності автомобілів. Уряд змінив концепцію акцизів із захисного акцизу автопрому до направлення цих грошей в дорожній фонд. Сьогодні у нас 75% акцизів направляються в дорожній фонд, який в цьому році встановлений на рівні 55 млрд гривень і завдяки закону (про нові правила розмитнення авто) ми перевиконуємо надходження в спецфонд", - заявив Верланов.

ВідеоВ Україні водії легалізували кожну шосту "євробляху"

Власники понад 120 тисяч автомобілів скористалися пільговою процедурою розмитнення авто на європейських номерах. Нині митні пости штурмують українці, які намагаються встигнути ввести євроавтомобілі зі знижкою в 50%. 

В Україні водії легалізували кожну шосту "євробляху"

Кошти, за його словами, будуть спрямовані на те, щоб відремонтувати дороги.

"Тому концепція така: для "зелених" автомобілів - пільга, для звичайних автомобілів - знижена ставка акцизів порівняно з тим, що було раніше. Однак вона буде такою, як вона є: для того, щоб поповнювати дорожній фонд і ремонтувати дороги", - додав чиновник.

Відновлення екологічної сертифікації 

15 лютого Кабмін схвалив рішення, яке передбачає, що під час розмитнення "євробляхи" власник не буде зобов'язаний проходити повторну сертифікацію щодо відповідності авто екологічним нормам, якщо у техпаспорті вказані дані про відповідність цим нормам. Нововведення діятиме тимчасово.

Як розповів в.о. директора департаменту організації митного контролю Анатолій Сербайло, до 22 лютого "євробляху" можна зареєструвати на митниці без сертифікату, якщо є інші документи про екологічність авто. 

Під час реєстрації на митниці автівки на єврономерах потрібно довести, що вона має рівень екологічності не нижче "Євро-2". Для цього треба надати сертифікат екологічності. Під час реєстрації на митниці можна обійтись без нього, якщо ця інформація є у техпаспорті або власник може надати довідку відповідності екологічним нормам.

"На нашу думку, якщо автомобіль зроблений в Європі, він не потребує додаткової сертифікації. Але на жаль ми залишили цю норму тільки на дію порядку (до 22 лютого)", - розповів Сербайло.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко на нараді щодо результатів пільгового періоду розмитнення 11 лютого заявив, що гроші від розмитнення автомобілів на європейській реєстрації, яке відбувається за пільговою процедурою, мають надходити до Пенсійного фонду і сприяти індексації пенсій.

ВідеоЧерги, хабарі та зіпсовані нерви: поступово закінчується пільговий період розмитнення "євроблях"

На Волині на всіх пунктах пропуску - справжній ажіотаж. Бо вже 22 лютого завершується пільговий період розмитнення так званих "євроблях", коли легалізувати авто можна за півціни. Але навіть зараз - з пільгами - розмитнення нерідко обходиться удвічі дорожче за вартість самих машин.

Черги, хабарі та зіпсовані нерви: поступово закінчується пільговий період розмитнення "євроблях"

Залиште свій коментар

Вибір редакції