Попит на шенгенські візи в Україні впав у чотири рази

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українці переважно користуються безвізовим режимом.

Попит на отримання шенгенських віз у країни Європи в Україні за останні два роки знизився майже у чотири рази.

Про це повідомляє громадське об’єднання "Європа без бар’єрів" із посиланням на офіційну статистику Єврокомісії.

Зазначається, що минулого року до консульства країн Шенгенської зони було надіслано 191 726 заявок, тоді як 2017 року – 720 976.

Через таке зниження попиту Україна впала на 16 місце в світі за кількістю подань на візи, тоді як у 2016 році входила до трійки.

"Це нормальний тренд в умовах безвізового режиму. Шенгенські візи більшості громадян України стали непотрібні, тому спостерігаємо різке падіння кількості заявок. Однак тут варто враховувати, що на території України звертаються до консульств також і іноземці, тому насправді громадян України, які звертаються по шенгенські візи, ще менше", – зазначила виконавча директорка ГО "Європа без бар’єрів" Ірина Сушко.

Також знизилась і кількість заявок на мультивізи. 2018 року їхня частка була 25,5%, тоді як 2017 – 59,7%. Подібна тенденція є також і в Грузії – там кількість заявок на отримання шенгенських віз впала у вісім разів.

Нагадаємо, у січні 2019 року президент України Петро Порошенко повідомив, що від початку дії безвізового режиму з країнами Євросоюзу ним скористалися вже два мільйони українців.

ВідеоЄвропарламент схвалив нові візові правила для Шенгену

Європарламент підтримав пропозицію Європейської комісії змінити порядок видачі віз для короткотривалого перебування громадян третіх країн – тих, хто безвізу з ЄС не має. Тепер на візу можна податися раніше і в електронному вигляді. Ціна візи для дорослих зросте понад удвічі - до 80 євро.  

Європарламент схвалив нові візові правила для Шенгену

Залиште свій коментар

Вибір редакції