Попов обійме посаду Черновецького наприкінці тижня

Після призначення Попова главою КМДА головним питанням столиці стане адміністративна реформа в місті.

Наприкінці цього тижня буде оприлюднено указ про призначення першого заступника мера столиці Олександра Попова главою Київської міськдержадміністрації замість Леоніда Черновецького. Про це виданню "Сегодня" повідомило джерело в адміністрації президента.

Нагадаємо, Рада проголосувала за розподіл повноважень обраного народом мера і глави адміністрації. В результаті реальну владу в місті отримує глава КМДА, а мер втрачає більшість повноважень.

Як сказало джерело в АП, після призначення Попова головним питанням стане адміністративна реформа в місті: "Зараз на порядку денному - райони. В АП йдуть дискусії, скільки буде їх у Києві, і скільки буде дрібніших владних структур, які зараз умовно називають управами".

Проте опозиція упевнена, що такий переділ просто допоможе швидко і юридично бездоганно прибрати усіх нинішніх глав районів у зв'язку із скороченням їх посад і призначити людей зі своєї команди.

"Зараз в партійних кругах обговорюються різні варіанти адмінподілу Києва. Один з них - зробити 5 районів замість 10: два - на Лівому, три - на Правому березі. Є думка, щоб взагалі скасувати поняття "райони" і створити лише два округи - лівобережний і правобережний. Одночасно практично в кожному мікрорайоні буде своя управа. Приміром, на Позняках можуть створити 11 мікрорайонів, а на Троєщині - 9. У кожної управи буде своє приміщення, швидше за все, в будівлях ЖЕКів. А повноваження управ - ЖКГ і соціалка", - розповів глава фракції ПР у Київраді Олексій Омельяненко.

"Управи повинні перетягнути на себе питання, пов'язані з дрібним ремонтом, і роботу з соціально незахищеними мешканцями. Вони не розподілятимуть бюджетні гроші. Їх повноваження - зібрати усі заявки на ремонт, виявити сім'ї, що потребують підтримки, а потім освоювати кошти. Усі стратегічні питання, у тому числі і капремонти, відносяться до компетенції міста", - додав він.

ЖЕКи, за його словами, не зникнуть, а будуть тісно пов'язані з управами і підкорятися їм. До компетенції управ відноситимуться і паспортні столи.

Хто очолить райони - поки вирішується. "До кінця року ніхто районну владу не чіпатиме, - стверджує Омельяненко. - Треба визначити внесок кожного керівника РДА, потім будуть пропозиції по кандидатурах. Але це залежатиме ще й від рішення про кількість районів".

Читайте також:

У Черновецького забрали більшу частину влади в Києві

Попов: Черновецькому залишать усі повноваження

Указ про призначення Попова главою КМДА уже готовий до підпису

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: