Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко заспокоює, що скандальна поправка Лозового не вплине на розслідування злочинів на Майдані

Зміни у правовому законодавстві не торкнуться тих справ, які були розпочаті до прийняття даного закону.

Поправка Лозового не призведе до закриття справ Майдану, як раніше заявляв начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Про це заявив генеральний прокурор Луценко під час брифінгу у понеділок, 9 жовтня.

Також не вплине поправка на розслідування справ Януковича і "родини". 

За словами генпрокурора, зміни у правовому законодавстві не торкнуться тих справ, які були розпочаті до прийняття даного закону. Таким чином розслідування справи Януковича буде доведена до кінця.

"По-перше, зміни в кримінального-процесуальному кодексі не розповсюджуються на справи, які були розпочаті раніше. По-друге, строки розслідування справ стали жорсткіші, проте абсолютно реальні. Інакше б, 66 тисяч випадків пограбувань, 9 тисяч справ корупціонерів та тисячі  випадків розбійних нападів ризикували б залишитись не розслідуваними. Тож крики, що все пропало, є завчасними", – додав  Луценко.

Генпрокурор підтримує ці зміни, проте вважає, що оскарження в суді повідомлень про підозру може стати проблемою: "Право оскаржувати підозри в суді, на мою думку, є помилкою. Адже, вручаючи таку підозру, ми даємо зрозуміти, що працюємо над певною справою, але це ж ще не обвинувальний акт. Вважаю, що оскарження підозр є лазівкою для корупціонерів, які зможуть скасовувати розслідування проти них справ".

ВідеоВР із суперечками ухвалила судову реформу

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила зміни до кримінального-процесуального кодексу України. Поправка, запропонована Лозовим, передбачає, що якщо слідство упродовж року не зможе встановити підозрюваних у скоєнні злочину, воно буде зобов’язане закрити провадження.

За словами Сергія Горбатюка, зараз у Департаменту спецрозслідувань є провадження, яким скоро виповниться чотири роки, а у змінах відсутні перехідні положення, які б регламентували дію нових норм щодо вже існуючих розслідувань. 

Раніше до проекту судової реформи депутати подали рекордну кількість правок – 5,5 тисячі

Залиште свій коментар

Вибір редакції