Попри санкції ЄС: український літак АН-124 перевозив винищувачі з Білорусі до Сербії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Попри санкції ЄС: український літак АН-124 перевозив винищувачі з Білорусі до Сербії

Санкції ЄС проти режиму Олексадра Лукашенка передбачають заборону на покупку білоруської зброї.

Український літак АН-124 "Руслан" перевозив з Білорусі, яка перебуває під санкціями Євросоюзу, до Сербії два винищувачі.

Про це розповіли у ТСН.Ранок 19 травня. 

Літак, який мав на борту два винищувачі МіГ-29, здійснив технічну посадку в Будапешті 16 травня. Факт перельоту підтвердило угорське Міністерство оборони. Наступного дня судно вилетіло до Белграда. 

До слова, Мінськ подарував Белграду загалом чотири винищувачі. Слід зауважити, що санкції ЄС проти режиму Олексадра Лукашенка передбачають заборону на покупку білоруської зброї. Крім того, журналісти балканської служби "Радіо Свобода" з’ясували, що це не вперше, коли білоруську зброю перевозять через європейський повітряний простір.

У сербському Міністерстві оборони заявили, що не мають інформації ані про переліт АН-124, ані про винищувачі. Натомість про отримання перших двох винищувачів повідомив очільник міністерства Небойша Степанович.

Варто зазначити, що літак АН-124 належить державному підприємству "Антонов". Там інцидент поки не коментували.

Як повідомлялося, 26 лютого Європейський Союз подовжив на рік санкції проти білоруської влади. Обмеження будуть діяти щонайменше до 28 лютого 2022 року. Зазначається, що санкції стосуються 88 осіб - представників керівництва та бізнесу Білорусі. У списку обмежень є і Олександр Лукашенко. Санкції також націлені на економічних гравців, зокрема бізнес і компанії, які отримують вигоду або підтримують режим Лукашенка. 

Новини світу: в США ввели санкції проти білоруських чиновників

Новини світу: в США ввели санкції проти білоруських чиновників

 

Наступна публікація