Попри штрафи за порушення карантину у Тернополі запрацювали всі школи і садочки

Попри штрафи за порушення карантину у Тернополі запрацювали всі школи і садочки

Лікарні міста вже припинили приймати пацієнтів з області.

У Тернополі, який опинився у "червоній зоні", вирішили не зачиняти школи та садочки, тож освітян почала за це штрафувати і вже виписали три десятки протоколів.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Нині із 43 директорів тернопільських шкіл приписи про штрафи отримали вже 34. Але на роботу закладів це ніяк не вплинуло - школи працюють, учні прийшли на навчання. "Ми батьків попередили, якщо батьки хочуть, вони приводять дітей, ми є на робочому місці. Ми дотримуємося усіх заходів безпеки, і маски і щитки, все є. І діти в масках", - каже вчителька початкових класів Світлана.

Головна причина, чому школи працюють - бо більшість батьків категорично проти закриття.  Кажуть, дітей немає на кого залишати вдома.

Окрім директорів шкіл, штраф поліція наклала і на завідувачів 16 садочків. Освітянам нагадують і про кримінальну статтю, якщо хтось із інфікованих вчителів чи учнів заразить інших.  "Кримінальне провадження будуть порушувати, якщо ми побачимо наслідки передбачені ст 325 , захворювання, масове захворювання. Тобто в школу заходить 20 дітей, через два дні - десять хворі, а батьки здорові. Санітарний лікар легко визначить джерело розповсюдження", - зазначає начальник тернопільської поліції Олександр Богомол.

Натомість у мерії заявляють, навчальні та дитячі заклади працюватимуть надалі. Усі штрафи оскаржуватимуть у суді. От тільки чи заплатять за кожного з оштрафованих 17 тисяч гривень, мер не поточнив.

"Ми повинні чекати на суд, будемо оскаржувати, потрібно буде адвоката. Я думаю, що це повинен оплачувати керівник, якщо це так буде, тобто я маю оплачувати", - каже директор тернопільської гімназії № 3 Анатолій Крижанівський.

Сьогодні у місті засідатиме протиепідемічна комісія, і там поліція вкотре радитиме чиновникам зачинити школи чи садочки. 

Нагадаємо, що у Тернопільській області "швидкі" годинами чекають біля лікарень, аби ушпиталили пацієнтів, хворих з коронавірусом, про це на своїй сторінці у Фейсбук  написав голова області Володимир Труш. Нині він на лікарняному через захворювання на коронавірус.

За словами Труша, дві лікарні Тернополя вже не приймають таких пацієнтів, тож їх вимушені везти в райони.  А окремі школи не приймають учнів, бо вчителі хворі на коронавірус.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів